שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל לדעת שהגיע הזמן להחליף את להב המסור העגול שלי?
feetwet
2015-03-17 23:16:24 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש רק במסור השולחן ובמסור העגול, שניהם עם להבים קורעים, כמה פעמים בשנה. איך אוכל לדעת מתי הגיע הזמן להחליפם?

אני מתאר לעצמי שאני לא הולך לאבד אותם ללבוש, אבל אז שוב, אולי נתתי מסמר מדי פעם. אני לא יודע אם אחסון וחלודה גורמים להשפלות או אם חלודה כלשהי שטחית ונדלקת כשאני משתמש בהם שוב.

שתיים תשובות:
#1
+14
Doresoom
2015-03-17 23:20:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הלהב שלך יתחיל להראות סימני קהות. אלה כוללים:

  • עקידה
  • כוח מוגזם הנדרש לקידום חיתוך
  • קריעה / פריצה מוגזמת
  • שריפת העץ

זה עוזר אם אתה זוכר את "התחושה" של חיתוך בלהב חד כדי לעזור בזיהוי סימנים אלה. אחת מהן לבדה עשויה להיות תוצאה של טכניקה לא נכונה. אך כאשר שלטים מרובים נערמים, אתה יכול להיות בטוח יותר שהגיע הזמן לכבות להבים.

את אותה שאלה / תשובה ניתן למצוא ב- [DIY.SE] (http://diy.stackexchange.com/a/6463/20), אך אני מאמין שזה גם רלוונטי וחשוב להישאר גם באתר העץ.
בעיה אחת היא שמכיוון שהשימוש שלי כה נדיר, והחומרים שלי כה מגוונים, אין לי בסיס בסיס טוב למה לצפות ומכאן מה יהיה "מוגזם".
אתה יכול לנסות להחליק לוח על שולחן מסור השולחן שלך מבלי שהמסור פועל. כל עוד אינך מכריח את החתך, הקדמתו באיטיות דרך הלהב בזמן קריעה לא צריכה לדרוש כוח משמעותי מזה בכדי להתגבר על החיכוך.
וואו: אז או שאני מנסה להאכיל מהר מדי, או ששמרתי על הלהב הנוכחי שלי זמן רב מדי!
-1
@Doresoom ... אורן יהיה הרבה יותר קל לחיתוך מאשר עץ קשה.
#2
+11
Peter Grace
2015-03-18 15:05:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לפעמים כשאנשים מאמינים שהמסור שלהם משעמם, מה שהוא באמת צריך זה ניקוי. השרפים מהעץ מצטברים בשיניים לאורך זמן ומסטיקים את החוד. השריית הלהב בירוק פשוט או מנקה אחר לפי בחירה ואז קרצוף השיניים בעזרת מברשת שיניים ישנה יכול להאריך את חיי החיתוך.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...