שְׁאֵלָה:
איזה סוג של חורש ניתן לקרע עם שוא?
saltface
2015-03-18 02:11:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מעולם לא השתמשתי בחלל לפני כן, אך אני מאוהב ברעיון להכין לוחות משל עצמי. התוצאה היא פסולת רבה שכן העץ לעולם אינו מתפצל בצורה נקייה. 5 "הוא בדרך כלל רוחב הלוח הטוב ביותר שאני יכול לנהל ברגע שסיימתי לחתוך.

הסתכלתי על קטעי וידיאו של עץ שנקרע בקפידה (לא מכין קרשים בודדים, רק בריבוע מהצדדים) אך העץ המפוצל לעולם אינו מזוהה. הוא תמיד נראה נקי וחלק, ואני חושב שזה יתאים למסור הלהקה הרבה יותר טוב. p>

אני מאמין שתוכל לנהוג בכל עץ עם גרגר ישר ארוך. אלון הוא במקרה אחד הכוננים הישנים
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+4
Matt
2015-11-22 08:18:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה באמת יכול לחרוג כמעט כל עץ. הצהרה זו לוקה בחסר מכיוון שיש מינים של עץ, במיוחד כאלה עם גרגר ישר ארוך, שרוכבים קל יותר מאחרים. חשוב לדעת ש מינים בלבד אינם המפתח . אתה רוצה שהעץ שלך יהיה ישר ונקי יחסית מפגמים כמו קשרים וענפים.

גודל הקפוא יכול גם לעזור לקבוע למה הוא מסוגל. קטנים יותר יהיו נהדרים לרעפים. גדולים יותר יכולים להתאים יותר טוב ליומנים. טריזים עוזרים אם הלהב אינו ארוך כמו חתיכת העבודה.

אגוז, וליתר דיוק אגוז שחור, ידוע בפיצול קל מאוד וישר מאוד. תראה את רוי אנדריל משבח את העץ הזה מדי פעם אם אתה עוקב אחר חנות הווייטרייט.

בנוסף למיני עץ ובחירת בולי עץ ישנם שני כלים נוספים שחיוניים בעת צלילה (הבא יותר מזה הבא). אם העץ גדול או רחב יותר מקדמתך אז אזמלים מפוצלות הן החבר הכי טוב שלך כדי לוודא שהפיצול לא מסתובב בזמן שאתה עובד.

אם אתה עושה בולי עץ ארוכים יותר או מרגיש יותר תואם את העץ המאובטח, אז רצוי מאוד לבלום.

החוכמה עם חיתוך עץ גדול יותר היא, בעדינות במידת האפשר, לסובב את הקדמית כשאתה הולך לדחוף את הפיצול במורד העץ. זה יכול להאיץ את התהליך וקשה יותר לדחוף את החזית כאשר אתה יכול להכות אותו מת עם הפטיש.

Riving with a riving brake

תמונה מ pfollansbee.wordpress.com

#2
+3
Jack
2015-03-18 11:23:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אולי אני קצת לא מעניין את זה, אבל מניסיוני לחפש כלים עתיקים, קופלה שימשה בעיקר לירוק רעידות גג (שלבקת חוגרת). עוד פעם ביום שבו נוצרו בתים עם העצים המקומיים, בין אם הם נחתכו על ידי מסור בור, ADZ או אמצעי אחר, רועדים כאשר הם נחתכים עם פרווה לאחר שהבולי עץ נחתכים לאורך מסוים, אי שם בטווח 20 "-24" . העץ היה עץ גרגר ישר כאמור, תלוי במה שהיה זמין באזור. באזורים מסוימים היה ארז, ובאחרים היה אשוח דאגלס ועץ אלון. אולי יש מינים אחרים שם, אבל אני לא מכיר אותם. אם אני זוכר נכון, יש עדיין חברה שמוכרת רעידות יד מפוצלות ביד, ובכן הייתה לפני כמה שנים.

לגבי יומנים ארוכים יותר, אני לא חושב שזה נועד לפצל שום דבר הרבה יותר מאשר טלטול. אני מניח שכדאי לנסות ...

#3
+2
keshlam
2015-03-18 06:17:57 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שומר מפצל עץ לאורך התבואה, ולכן הוא עובד בצורה הטובה ביותר על עץ עם גרגר ישר ארוך. כל דבר בעל דמות מורכבת עשוי להילחם בכך שהוא מפוצל בדרך זו.

לא עבדתי עם היערות שאתה מזכיר, ולכן אינני יכול להציע עצות ספציפיות יותר.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...