שְׁאֵלָה:
מתי, אם בכלל, האם זה בטוח להשתמש בכפפות עם כלים חשמליים?
rob
2015-03-17 23:21:46 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא משתמש בכפפות בעת הפעלת כלי העבודה החשמליים שלי, אבל אני מכיר כמה אנשים שעושים זאת - למשל, כאשר מפעילים נתב בשתי ידיים (לא בטבלת הנתב). האם זה בטוח, ואם כן, אילו כלים חשמליים אחרים בטוחים להפעלה עם כפפות?

זו שאלה נהדרת. כשמסתכלים על האתר, נראה כי שאלה זו היא אחת השאלות השימושיות ביותר למתחילים.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+29
Doresoom
2015-03-17 23:27:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כל כלי שמסתובב הוא בדרך כלל משהו שכדאי להימנע ממנו להשתמש בכפפות. כלים שבהחלט נמנעים משימוש בכפפות עבור incude:

 • מחרטות
 • מסורים מעגליים (כולל מסורי שולחן, מסורי זווית, ומסורי זרוע רדיאליים)
 • מסורי סרט
 • מסלולי טיולים
 • פלנרים
 • לחיצות מקדחה
 • הרשימה עוד ארוכה ...

כפפות יכולות לתת לכם תחושת ביטחון כוזבת. הם לא יעשו מעט כדי להגן עליך מפני חתך, ויהוו סכנה עצומה להיתפס בכלי ולמשוך את היד פנימה כדי להידרדר.

הכלי היחיד מעל לראש שלי שאני ' שקול להשתמש בכפפות עם מלטשת מסלולית, מכיוון שהיא עשויה לסייע בספיגת רטט, והמלטשת איננה מספקת סיכון גדול למלשל את היד שלך. אם אתה זקוק לכמות מינימלית של הגנה מפני רסיסים, תוכל לנסות כפפות ניטריל או לטקס, אשר יחתכו / יתנתקו לפני שתמשוך בידך.

בנוסף לכפפות, הדברים הבאים יכולים גם להוות סכנה סביב כלי עבודה חשמליים:

 • טבעות
 • שעונים
 • שיער ארוך
 • ביגוד רופף
 • עניבות

הדרך הטובה ביותר להגן על הידיים שלך היא להיות מודע מאוד לגבי כל תנועה שאתה מבצע סביב המסור, ולהרחיק את הידיים מהלהב באמצעות מקל דחיפה או בלוק דחיפה. אם הקיצוצים שאתה מבצע הם קווים ישרים פשוטים, קבל מד זוויעה שמחליק לאורך חריץ הזווית הקיים ברוב טבלאות המסור.

הוסף לחץ על תרגיל לרשימה זו. אני אפילו לא אוהב שרוולים ארוכים סביב כלי חשמל.
אני אתמוך בתשובה זו ב 100%. בטיחות היא המפתח, ורוב הכפפות לא יגנו עליך מכלי חשמל עם חותך מהיר ומסתובב (או חפץ כמו בסיבוב). הייתי מוסיף בכל פעם שאתה משתמש בכלי מסוג להבה מחוממת / פתוחה כדי לא ללבוש כפפות עם בדים סינטטיים מכיוון שהם עלולים להתחמם, להמיס ולהידבק לעור שלך, ולהחמיר את הצריבה (שאל אותי איך אני יודע). בתור אזהרה, בכל פעם שאתה יכול להתמודד עם רסיסים מהירים או משטחים מחוספסים וקשים מספיק כדי לחתוך עור, זוג כפפות דק אך קשוח יכול להועיל.
הוספתי "עניבות" לרשימת הבגדים שיכולים להיתפס במכונות. הייתם חושבים שרוב האנשים יידעו לא לענוד עניבות בחנות העצים, אבל ראיתי שזה קורה :)
תודה על התשובה היסודית. כפי שציינת, אני חושב שרוב האנשים שלובשים כפפות תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים אינם עושים זאת על מנת להגן על עצמם מפני הכלי החשמלי, אלא כדי להגן על עצמם מפני רסיסים או כדי להפחית את הרטט או כדי להשיג אחיזה טובה יותר בחומר העבודה הם מאכילים את זה דרך.
קיים סיכון מועט להישאב של בד למסור שולחן: https://www.youtube.com/watch?v=UeQzIzj3j_Q
@antony.trupe טוב לדעת שמישהו באמת עשה כמה ניסויים. עם זאת, יש לי מספיק כלים אחרים במוסך שלי (מכונת קידוח, לאחד) שיעשו בעיה עם ביגוד רופף שלדעתי אני עדיין אמנע ממנו. בנוסף, נראה שהבד המשמש בסרטון די קל. . הייתי רוצה לראות את אותו ניסוי בעור.
החשד שלי הוא שעור ינהג כך. חומר "נשאב" רק כאשר הלהב אינו מספיק לחיתוך החומר. זה לא אומר שאתה צריך לתת לבגדים להתקרב מספיק כדי לחתוך אותם: ברור שזה לא טוב לרווחת הבגדים.
הפעם היחידה שראיתי את הכפפות המומלצות היא טיפול בחומרים שעלולים לחתוך את הידיים. אבל גם אז, אף פעם לא סביב הכלים החשמליים שהוזכרו לעיל.
#2
+11
jpa
2015-04-21 18:47:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש מקרה אחד בו בטוח ומועיל להשתמש בכפפות עם כלי עבודה חשמליים: כאשר הכלי חלש מספיק כדי לעצור מבלי לגרום נזק לחלקי גופך.

לדוגמה, אני משתמש בחסינות לחתוך כפפות בעת גילוף עם דרמל. הסיבית חדה מספיק בכדי לחתוך את העור (אפילו די רע), אך המנוע חלש מספיק כדי שיתקע אם הוא יפגע בכפפה.

הדבר יכול לחול על כלי חשמל רבים המשמשים לעבודה מפורטת. גם כאשר עובדים על פרטים על חלקים קטנים, יכול להיות קשה יותר לשמור על מרחק הולם בין הידיים לחותך, ובמקרה זה ההגנה הנוספת שימושית למדי.

#3
+4
Netduke
2015-04-23 19:25:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה כפפות נועדו לעבוד עם כלי חשמל ספציפי, כמו כפפות למסור. במקרים אלה, זה בסדר להשתמש בכפפות הספציפיות עם הכלי המתאים להן.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...