שְׁאֵלָה:
כיצד להאריך כלב מנותב לפינות הפנימיות של דלת ארון או מסגרת אחרת?
whatsisname
2015-03-17 20:59:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

סידרתי ארון בחדר האמבטיה שלי, והכנתי עבורו חבורה של דלתות ארונות. אחת מדלתות הארונות, הכנתי שיהיה לי מכני זכוכית חלבית עם כמה מגבות מאחוריה. השתמשתי בראוטר עם סיבית משופרת עם מיסב כדי ליצור את השבת להחזיק את הזכוכית במסגרת. עם זאת, מכיוון שהמעט עגול, הוא לא הצליח להיכנס חזק לפינות. לאחר מכן השתמשתי באיזמל כדי לסיים את הפינות.

עם זאת, התוצאה של הפינות לא הייתה בשום מקום קרוב לחיתוך טוב כמו הקטע המנותב. כשאני מסתכל על הדלתות במטבח שלי עם חלונות זכוכית, עשויים באופן מקצועי, החיתוך מושלם כולל הפינות.

האם יש טכניקה מסוימת שעדיפה להכין את דלתות הזכוכית? האם הייתי צריך לנתב את הארנבים לפני הדבקת החלקים? או האם אני פשוט צריך להשתפר בסיתול?

אני לא בטוח כיצד יכולתי להרכיב אותו אחרת, מכיוון שעדיין יהיו לי פינות לפני ההרכבה: Illustration showing rabbet troubles.

חָמֵשׁ תשובות:
#1
+15
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2
2015-03-17 22:06:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם אתה יכול לעקוב אחר התוספות שלי לציור שלך, אני מקווה שזה יסביר. אם אתה עובד על זה ככה, אתה יכול לעשות מפרק הברכיים, ואתה אמור להיות מסוגל לקבל את המפרק הנקי שאתה מחפש:

Way to modify the joint

מסלול עד הסוף של הלוח השמאלי, ואז הרחיבו רק את החלק העליון של הלוח הימני כך שיתאים לחריץ. זה אמור לתת לך את הפינה החדה שאתה מחפש, בנוסף זה גם ייתן לך מפרק חזק יותר. השתמש באיזור דיוולינג קטן אם אכפת לך לשפר את הכוח עוד יותר.

enter image description here

אני חושב שרוב האנשים קוראים לזה מפרק הברכיים. הצעה נהדרת.
@BrownRedHawk ... איופ! לעתים קרובות אני יכול לדמיין את מה שאני רוצה לעשות, אבל לא תמיד זוכר את השם. אני מניח שהוותיקים תופס אותי! אה!
אני מניח שאז אפשר לומר שיש לי צעירים טיימרים. פשוט ידעתי איך לקרוא לזה, אבל לא בהכרח הייתי שוקל את זה! מפרק הברכיים ההוא יביא לפאנל חזק להפליא, אפילו יותר מדי מוגדר אני חושב!
זו דרך טובה לעשות זאת. מעולם לא חשבתי לעשות את זה ככה.
שים לב שעבור רהיטים בייצור המוני זו דרך אטרקטיבית * הרבה יותר * לעשות דברים. את החלק הימני ניתן לטחון באורכים ארוכים מאוד ואז פשוט לחתוך אותו לאורך. את החלק הימני צריך לחתוך לאורך ואז גם לטחון את הקצוות - אך עדיין קל לעשות זאת בהתקנה אוטומטית.
#2
+1
keshlam
2015-03-18 02:04:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

גם לא ניסיתי, אבל:

1) יש "אזמלים פינתיים" מלאי קפיצים אשר כביכול עוזרים בריבוע אלה

2) ראיתי אנשים מדווחים על שימוש באזמל החיצוני המרובע מפיגוע ראש כגרסה ביתית לכך.

אם אתה עושה את זה ביד, זכור שהצעד הראשון הוא להשתמש באזמל כדי "להגדיר את הקווים שלך", אולי עם קצה ישר כדי לסייע, ואז התחזר לקווים האלה; חזור על הפעולה עד שתגיע לעומק הרצוי.

אני לא רואה את האזמלים בפינה לעתים קרובות מאוד, אבל אני מוצא אותם מאוד שימושיים. השתמשנו בהם לריבוע צירים המתבצרים בעת בניית דלתות לרוב.
#3
  0
BrownRedHawk
2015-03-17 21:03:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהנחה של 45 מעלות, ראיתי את הכלב חותך שתי דרכים, הראשונה היא הדרך שתיארת. השנייה היא שהחתכת נחתכת לפני ההרכבה. בדרך זו תוכלו לחתוך ולא להגיע בסוף / פינה חצי עגולה.

בפעם הבאה, עם מדידה ותכנון מדוקדקים, נסו לחתוך את הכלב לפני ההרכבה.

אם אז חתיכות יתחברו אחרת, אזמל חד הוא הנפוץ ביותר, אולם יש גם מספר אגרופי זווית מרובעת או ישרה ליישומים כאלה.

ניתן לקלוע את הפינה בקצה ישר ולהסיר את הפסולת באמצעות איזמל.

אני לא בטוח איך חיתוך לפני ההרכבה היה מציל אותי, הוספתי איור כדי להראות למה.
תודה על האיור. חשבתי על 45 מעלות.
#4
  0
Patrick Wingert
2017-02-23 07:39:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

במקרה שלי הרכבנו את הדלת באמצעות חורי כיס להרכבה. ואז רץ סביב הקצה הפנימי עם מעט חבטה והשאיר אותנו עם פינות מעוגלות. לאחר מכן השתמשתי באיזמל כדי לחתוך חריצים בניצב קטן על החלק המעוגל וגם אזלתי את הקצה המוביל של הסיבוב על החלק האנכי של ליבת הלידה (היא בדרך כלל קטנה למדי ומכת איזמל מקבילה אחת אמורה לנקות אותה. לבסוף השתמשתי ב אזמל עם שפוע למטה (כדי לשלוט בעומק) כדי לחתוך את הפרוסות הקטנות האלה ואז לנקות את פינת הכלב עם קצת פירוט עדין עם האיזמל. חזור על הפעולה עם שלוש הפינות הנותרות. זה יעיל לפרויקט קטן. עבור מספר עותקים כגון מסגרות לתמונות אתה יכול להכין גדול ולהשתמש במעט חבית קטן בנענע.

#5
  0
Carl Carlson
2017-02-28 05:28:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לעשות זאת עם נתב אם תנתב כל חלק לפני הרכבה. נתב את הקצה הארוך עם הפרופיל המועדף ואז נווט את הקצוות הנסתרים במעט המייצר את הפרופיל ההפוך. סיביות אלה נקראות ערכת התמודדות ומקלות.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...