שְׁאֵלָה:
בעת בניית מבנה חיצוני, האם עלי להשתמש בעץ שטופלו בלחץ או משהו כמו ארז?
warren
2015-03-18 00:05:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני בונה פרגולה (~ 10'x10 ') בפטיו שלי (ומתכנן לבנות ביתן בחצר), אבל לפני שאני בונה אותה, אני רוצה לוודא שאני משתמש באפשרות הטובה ביותר עבור עץ.

האם עלי להשתמש בעץ שטופלו בלחץ ביישום כזה? או שמא משהו כמו ארז טוב יותר? האם יש אלטרנטיבה אחרת שעלי לשקול?

אני חושב ששאלה זו עשויה להזדקק למספר פרטים נוספים לפני שאאריך תשובה: מה היקף הפרויקט? 8 ', 10', 16 '? איזה סוג של מבנה אתה מתכנן? גג רעפים? לתלות נדנדה?
@BrownRedHawk - הפרגולה היא בסדר גודל של ~ 10x10. עדיין לא בטוח בביתן
לא הבנתי נכון במקור. ראיתי 'ביתן' והתרגשתי.
@BrownRedHawk - ביתן הוא הפרויקט המסובך יותר (ולכן רחוק יותר מעכשיו) :)
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+6
keshlam
2015-03-18 01:11:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם הוא נמצא במגע עם אדמה או קבורה בחלקה ואינו סמוך לצמחי מזון, עבור עם PT; זה בטח יימשך כמה פעמים. אם זה מעל לדרגה ויתייבש בסופות גשם בין ארז, כנראה שהארז יעשה בסדר גמור.

שים לב כי בימינו ישנן גם חלופות אחרות - חלק מהעץ הקשה הטרופי הוא סביר למדי ו / em> עמיד בפני באגים וריקבון. אני רואה כמות נכבדה של אייפ המשמשת לסיפוני מרפסת, בין היתר מכיוון שזה גם עץ קשה מאוד - כל כך צפוף שהוא שוקע במים, וזו אחת הסיבות שהוא מכונה לפעמים עץ ברזל . אזהרה: אייפ נשחקת להבי נסורת במהירות (מומלץ קרביד) ויש אנשים שמפתחים אלרגיה לנסורת. אני אהיה קצת יותר מוכן לקבל צפיפות ליד הירקות שלי מאשר כמויות שוות של PT, אבל עדיין צריך לבדוק את זה; יש להתייחס לכל דבר שחרקים ופטריות לא יאכלו להיות רעילים לבני אדם, ומעולם לא שמעתי כמה קופים מפלפים לאדמה שמסביב.

(הערה: שאלה זו חופפת בחלקה לדיון לשיפור הבית. בכתובת diy.stackexchange.com. אנשים שם יוכלו לתת לך מספרים למשך כמה זמן גדר PT מחזיקים לעומת ארז.)

פורט אורפורד ארז (שהוא למעשה ברוש) הוא אמר שיש לו עמידות טובה במגע הקרקע והוא נקצר בצפון מערב ארה"ב, כמו גם בחלקים אחרים של העולם.
הייעוץ שקיבלתי על עמודי גדר היה שעבור יישום זה pt יחזיק מעמד בארז ... לפחות הארז שהוצע לי ... על ידי 50-10%, באותה עלות. מצד שני שאר גדר הארז שלי נראית טוב במשך 20 שנה לפחות, והארז מטלטל על הבית נראה מאושר לחלוטין. כלים ועץ, למשימות.
אני לא ליד מומחה, אבל אני רק רוצה להזכיר שיש הרבה "רמות שימור" של עץ שטופלו בלחץ. לפוסט שנקבר חלקית באדמה, אני חושב שתרצה לחפש ** "קשר קרקעי" **. אני לא חושב שעץ ה- PT הממוצע בחנות קופסאות גדולה יתאים למגע בקרקע. [הפניה 1] (http://www.finehomebuilding.com/2015/01/07/whats-the-difference-pressure-treated-lumber) [הפניה 2] (http://wooditsreal.com/2017/05/ 02 / מה-אומר-קשר-קרקע-אומר /)
#2
+2
BrownRedHawk
2015-03-18 00:57:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זו שאלה מצוינת (IMO). עבדתי במספר פרויקטים כאלה. אני חושב שעבור דברים כמו פרגולה, ארז יהיה בחירה מצוינת. הוא קל יחסית, עובד בקלות ומתמזג יפה.

הטיפול שטופל בלחץ הוא נהדר כאשר הוא לא נראה לעין. אני מוצא שזה לא מכתים או אטום בצורה יוצאת דופן, אולם הוא חזק ואמין. חשוב על מחרוזות וקורות.

אם אתה מוכן להשקיע קצת יותר, אחד העצים העמידים ביותר וחזקי מזג האוויר שעבדתי איתם הוא מהגוני. זה זמין במספר צורות שונות. אפילו השתמשתי בעמוד 4x4 מהונדס שהורכב מלא פחות מ -15 חתיכות / רצועות למינציה יחד. הם היו צמודים ישר, ואלמלא נראים מקצה חתוך, לא הייתם יודעים שהם לא מהגוני מוצק (מה שהיה יקר עד כדי גיחוך.

יש גם מספר מערכות נהדרות שהן למעשה מקרים שבהם מקיפים מבנה אחר. חשבו על מבטים של עץ 4x4, ללא משקל ואפשר קידה והתפתלות.

#3
+2
Steven
2015-03-18 00:58:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהתשובה היא "זה תלוי בך" ו"זה תלוי ". לכל החומרים יתרונות וחסרונות. עץ PT הוא זול יותר מארז, אך ארז נראה טוב יותר (IMO) ומריח נחמד. ארז דוהה עם הזמן ואילו חומרים מרוכבים עשויים להחזיק מעמד טוב יותר. עץ PT דורש ברגים מצופים וחומרים מרוכבים דורשים לפעמים ברגים מיוחדים. ייתכן שיהיה צורך להכתים ולאטום עצים אחרים ואילו הארז מתנגד באופן טבעי להרקב.

בהרבה תרחישים, היית משתמש בחומרים מרובים. קח למשל סיפון, כל העמודים והתומכים התומכים בדרך כלל יהיו PT, אך הסיפון עשוי להיות ארז או חומר אחר כמו לוח מורכב.

יהיה עליך לקחת בחשבון עלות, זמינות עצים, אורך החיים הצפוי, והמיומנות שלך כחומרים מסוימים קשה יותר לעבוד איתם או דורשים כלים מיוחדים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...