שְׁאֵלָה:
הסרת צבע יעילה מעץ מנוסר מחוספס
user2
2015-03-20 18:04:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי בבית עצים מנוסרים מחוספסים שצוירו על ידי הבעלים הקודם של הבית 1 . אני מאמין שעצי העץ הם עץ רך יותר כמו אשוח, מכיוון שהם דקורטיביים יותר מאשר מבניים. גם עליהם תקרה. הם לפחות ניסו לעשות עבודה איכותית ודאגו לצבוע את הפינות הקטנות או החריצים בעץ.

העץ היחיד בגודל 6 "x 8" x 5 'מכיל צבע תרסיס אבן מלאכותי מזויף.

שתי קבוצות העצים היו מוכתמות כהות למדי כשהיו במקור לשים במקום. המטרה שלי בשלב זה היא להיפטר מהצבע. אני אהיה בסדר עם הכתם הכהה המקורי שהיה במקום, אבל זה יהיה נקודות בונוס אם אסתיים במראה בהיר יותר.

אני בטוח ב 99% שהצבע נטול עופרת, אבל עדיין לא בדקתי לאמת. אעשה זאת לפני תחילת העבודה.

ניסיתי להשתמש במסיר צבע מבוסס הדרים. זה עבד בסדר, אבל השאיר גוון כתום באזורי הבדיקה. אני מהסס להשתמש במסיר צבעים כימי בגלל האדים והעץ נמצאים בפנים.

שקלתי גם לטחון באמצעות מברשת תיל; שיוף בחגורה או במלטשת מסלולית; ולתכנן אותו במטוס ידני. כל אלה נראים כמו פעולות אינטנסיביות בזמן ואני קצת מודאג מהבלגן מהטחינה או השיוף.

מה הדרך היעילה ביותר להסיר את הצבע מעץ זה?
או שמא זו סיבה אבודה ואני צריך לכסות עליהם במקום זאת?

1 כן, אני מתנחם בעובדה שיש כנראה מקום מיוחד בהאדס לאנשים כאלה. < / jk>

וואו. איזה אתגר. זה יגרום לי ליילל על הפנלים שלי המחוברים לקיר גבס עם ציפורניים נוזליות. בהצלחה. אני מקווה בשבילך תוצאה טובה. אני בטוח שלמישהו כאן יש איזו עצה / ניסיון. אני חושב שזה יהיה באמצעים מכניים כלשהם. התזת חול במקום?
ברוב חלקי ארצות הברית, רוב העצים המבניים הם עץ מהונדס (כגון דיקט, OSB, קורות I, LVL, PSL, * וכו '*) או עצים רכים (כגון אורן, רוש או אשוח). איפה שאני גר, משתמשים בטבלאות "hem-fir" לחישוב חוזק העצים הלא מהונדסים ביותר.
אלטרנטיבה משיקית: כיסו אותם בקצוות. כנראה שייקח פחות זמן, וייצור גימור שהוא בדיוק מה שתחליט, ולא כל מה שתגיע בסופו של דבר.
בהנחה שהעצים קבועים במקומם ואינך מזיז אותם או מנסה להשיג שום השפעה פרט להסרת הצבע, שאלה זו עשויה להיות נושאית יותר עבור DIY.SE.
@rob - אין צורך להעביר - אני מרוצה מהתשובות שקיבלתי כאן. שקלתי לשאול על DIY, אבל רציתי לשאול קהילה עם מומחיות רחבה יותר בכלי עבודות עץ.
אוקיי, נהדר ... הקפד ליידע אותנו מה עובד הכי טוב בסופו של דבר!
עשר תשובות:
#1
+7
Daniel B.
2015-03-22 06:40:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כשפשטנו את הצבע בביתי שגדלתי השתמשנו באקדח חום ומגרדי צבע. זה היה מייגע אבל יעיל למדי.

האם הצבע ירד בגושים או יותר כמו כתמים? במילים אחרות, כמה גרוע היה הניקיון?
הצבע מבעבע וככל הנראה יהיה פתיתים גדולים לרוב. כל שיטה בה אתה משתמש תהיה מבולגנת אני חושש. אתה רוצה להדביק מטלית או יריעת פלסטיק מתחת לפרויקט. אם הוא צמוד לקיר, דבק על הקיר כדי ששום דבר לא ייפול דרך הסדק. ניקוי הוא פשוט להרים את היריעה.
#2
+5
Pᴀᴜʟsᴛᴇʀ2
2015-03-20 18:12:21 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שההטבה הטובה ביותר שלך תהיה להשתמש ב פיצוץ קרח יבש. זה בערך כמו פיצוץ חול, אבל איך שהקרח היבש עובד הוא שהוא יהרוס את הצבע ויתאייד ל- CO2 לפני שהוא יפגע במבנה המשנה (כלומר העץ). המידע בדף אומר:

פיצוץ קרח יבש:

  • היא שיטת ניקוי לא שוחקת, לא דליקה ולא מוליכה
  • היא אחראי לסביבה ואינו מכיל מזהמים משניים כגון ממיסים או חומרי חצץ
  • נקיים ומאושרים לשימוש בתעשיית המזון
  • מאפשרים לנקות את מרבית הפריטים במקום ללא פירוק זמן רב
  • ניתן להשתמש מבלי לפגוע בחלקים חשמליים או מכניים פעילים או ליצור סכנות אש.
  • ניתן להשתמש בכדי להסיר שאריות ייצור, חומרי שחרור, מזהמים, צבעים, שמנים וביו פילמים
  • יכול להיות עדין כמו אבק של נזקי עשן מהספרים או אגרסיבי כמו הסרת סיגי ריתוך מכלי עבודה
  • יכול לשמש ליישומי ניקיון כלליים רבים p> פתרון זה אמור להביא לך משטח נקי יחסית מבלי להרוס את מראה הלוח שמתחתיו. כפי שהצעת, בדוק עופרת לפני שתעשה זאת למען בטיחות.
הזהיר, זה יהיה יקר. נראה שהשכרת ציוד של יום אחד בסביבי היא 750 דולר, או 1,850 דולר לשבוע. העלות תשתנה לפי אזור. כל מילה על צורכי אוורור? אני מתאר לעצמי שהמון סובלימציה של CO2 בפנים תדרוש שהחלונות יהיו לפחות פתוחים.
#3
+3
OSU55
2015-04-02 01:56:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כדי להסיר לחלוטין את הצבע (פינות כלולות כלולות), בסופו של דבר יהיה צורך לתכנן את העץ. ניתן היה להסיר את הרוב באמצעות אקדח חום ומגרד, ואז לתכנן להוריד את העקבות האחרונים. מגרד ידיים יכול להוציא צבע מהפינות. תוכלו לשקול רק לכסות את העצים (לאגר אותם פנימה) בעץ חדש מהסוג הרצוי ולסיים כמו שאתם רוצים. זו תהיה הבחירה שלי.

#4
+2
RedGrittyBrick
2015-03-20 19:47:23 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שקלתי גם לטחון באמצעות מברשת תיל; שיוף בחגורה או במלטשת מסלולית; ולתכנן אותו עם מטוס יד.

בהחלט הייתי עושה ניסיון עם מטוס יד (לאחר חידוד המגהץ). עשיתי את זה כדי לנקות חתיכות קטנות יותר של עץ מחוספס צבוע / מטופל.

כל אלה נראים כמו פעולות עתירות זמן

זה נכון, אך אני מגלה כי שימוש במישור ידני מאוד טיפולי. לפחות על עץ רך.

אלטרנטיבה עשויה להיות השכרת או מטעין כוח.

עדכנתי את שאלתי באורכים ובכמויות העצים. זה יהיה * הרבה * הקצעה ולכן אני נרתע מללכת בדרך זו. כמו כן, אני מודאג מהצבע שסתם את המטוס.
@GlenH7: זו נקודה טובה ואני יכול להבין את הרתיעה שלך, במיוחד אם העבודה צריכה להיעשות במקום - שם שתכנון ידני יהיה לגמרי לא מעשי עבורי. מצד שני, זה מזכיר לי קצת את [זה] (https://www.youtube.com/watch?v=lemsx2_ArnQ).
בסרטון יש לו גם את היתרון בכך שהקורות מסתובבות מעל נסיעות. במקרה שלי הם קבועים לתקרה ולקיר, כך שאין לי אותה מידה של חופש בתנועה. עכשיו אני פשוט מרירה יותר מהבעלים הקודמים. :-) אבל אני אהיה ממש טוב להשתמש במטוס אם אלך בדרך זו ...
#5
+2
dfife
2015-03-22 19:23:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם כבר מדברים על האדס .... השתמשתי בפועל במטוס ידני (לא מטוס ידני, אלא ממונע) כשהלהבים שלי היו על הרגל האחרונה שלהם. לא היה אכפת לי אם המטוס יהרוס אותם כי בכל מקרה עמדתי להחליף אותם. מישט את העץ ואז החלף את הלהבים. קל, קל!

לא .... האדס. ראה הערת שוליים של @GlenH7's.
#6
+2
keshlam
2015-03-22 20:46:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פיתרון ממונע נוסף יהיה לקחת "חתך פורניר" מהפנים בעזרת מסור. פחות עונש על הכלים שלך מאשר שימוש במתקן יהיה, ולהבי מסור הלהקה הם פחות טרדות להחלפה אם זה הגיע.

הרגע פרסמתי שאלה בנושא על אופציונליות של "עץ אהוב מראש", אם כי זה עלול להפיל או להתפרק ככלל מדי.

הצעה טובה לעץ שאינו מחובר לשום דבר. למרבה הצער, במקרה שלי, כל העצים מחוברים היטב ואני לא רואה אמצעי קל להסיר אותם.
#7
+2
Imprfectluck
2015-04-27 19:22:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני משתמש בשתי דרכים להסרת הצבעים:

  1. השתמש בחומר כימי לקילוף הצבע. מכיוון שאינך רוצה שנעבור לשלב הבא ...

  2. השתמש באקדח חום והרחף בזהירות מעל העץ (שמור אותו במרחק ראוי כדי שלא לפגוע בעץ). ואז אחרי קצת זמן השתמש במגרד כדי לקלף לאט את הצבע. למרות שזה נראה מסוכן, זוהי הדרך המהירה ביותר לקלף את הצבע אם נזהרים.

#8
+1
Ast Pace
2015-04-28 03:57:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שאלתך, "עלי לכסות עליהם במקום זאת?" גרם לי לחשוב על פיתרון אחר.

זה דורש שתוכל להסיר את העץ בחתיכה אחת וכי אורכי 18 'הם חלק אחד. אני מבין שכבר הצהרת שאינך רואה אמצעי קל להסיר אותם, אבל זה יכול להיות הפיתרון של הבחור הבא שיגיע בלי ריסון זה. הייתה לי בעיה דומה שברגע שהסירו את הקורות הדקורטיביות, בסופו של דבר שכחתי מהן, אבל החלפתי את התקרה. במהלך חיים אחרים.

הסר את העץ, ניסור מחדש כל קורה ל -3 1x8 והשתמש בהם בכדי ליצור קורות תיבה.

קל יותר לומר מאשר לעשות ויש בעיות ברורות לפתור לאורך הדרך, אבל היי, אם יש לך מסור, פלנר ומספיק מקום (הזז את הציוד החוצה למשך יום) זה יכול להיעשות.

#9
  0
SkipBerne
2015-06-23 21:10:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מסיר צבע מתילן-כלורי (או חומר אורגני על בסיס מים) כדי לרכך את הצבע ואז לשטוף את החומר בכוח. זה ישמור על העץ ויסיר את הצבע. השתמש במשקפי מגן.

אני לא יכול לשטוף חשמל מכיוון שהעץ נמצא בתוך הבית שלי. האם יש אמצעי אחר להסרת הצבע המרוכך עליו היית ממליץ?
#10
  0
genz talk
2019-11-12 22:07:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לידיד שלי לאחרונה הייתה בעיה דומה עם תא העץ שלו (שהצעתי לו לעזור - למה אני מכניס את עצמי לדברים האלה!). הוא רצה לנקות את כל הבית בחוץ ובפנים - איכס. אחרי לא מעט מחקר הוא בחר בפתרון כמו מה שהוזכר לעיל, אבל הוא הלך עם משהו חדש שנקרא פיצוץ קרח WET. ידידותי לסביבה כי הוא משתמש רק בקוביות קרח.

ההבדל (ככל שמייק מאמין) הוא שיש פחות בלאי קרע & על העץ, ללא עלות קרח יבש ומשתמש רק בקוביות קרח רגילות. די מגניב. לקח לנו רק סוף שבוע לסיים את התא. די חוויה רטובה בוודאות. לא בטוח אם שיטת הקרח היבש הייתה עושה עבודה טובה יותר, אבל מייק ואנדראה היו מרוצים מהמצב הסופי.

שני הסנטים שלי בכל מקרה.

אנדי

מנחה הערה: אזהרת קורא: התהליך שזוהה בתשובה זו מקשר ישירות למוצר של יצרן יחיד. נראה שהציוד קנייני בתהליך הדומה להתזת חול.

לא מבין ?? קישור הוסר - אני לא מבין למה יש אזהרה ??שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...