שְׁאֵלָה:
איך אני מפרק מטוס ידני לחלוטין כדי לנקות אותו ואז מרכיב אותו מחדש?
Peter Grace
2015-03-19 07:26:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי מטוס חסום שהרמתי מלוס לפני כמה חודשים. פירקתי אותו לאחרונה כדי לנקות את הלהב, אך כשניסיתי לחבר אותו מחדש לא הצלחתי להשיג תוצאות עקביות כאשר עברתי את המטוס מעל העץ. הייתה קריעה משמעותית שהביאה אותי להאמין שאולי טעיתי את הלהב?

חיפשתי הוראות מקיפות כיצד מטוס מפורק / מורכב מחדש אך לא מצאתי מקור קנוני טוב. של מידע זה. האם מישהו יכול לספק כמה פרטים בעניין זה?

מטוסי חסום הם בדרך כלל משופעים, וזה די ברור אם מכניסים את הלהב לאחור. דאג לחדד את הלהב מעת לעת, ואל תנגוס בגדול מדי.
שתיים תשובות:
#1
+5
ewm
2015-03-19 07:49:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

להרכבה בלבד, עיין ב http://www.tooltrip.com/tooltrip9/stanley/stan-bpl/edsheets.pdf אלה ההוראות שנוצרו על ידי סטנלי כלים לפני שנים וחלות באופן כללי לכל מטוסי היד ה'וניל '.

הצעדים לכוונון המטוס הם רבים בהתאם לשימוש שיש לך בראש. באופן כללי, הם כוללים:

  • רידוד המיטה,
  • הקפדה על כך שהצפרדע תישב טוב,
  • רידוד גב הברזל,
  • השחזה של קצה הלהב,
  • הקפדה על כיפת השבת היטב על הלהב, ו
  • כוונון עומק החיתוך.

ישנם מספר מקורות לאיתור. הראשונים שעולים בראש הם מאת הסופר כריסטופר שוורץ. יש לו סרטון יוטיוב https://www.youtube.com/watch?v=WAYcwubAO2E הנוגע להגדרת מטוס חדש לגמרי, ספר על מטוסים ידניים, Essentials Handplane, המכסה התקנה ו DVD, Super-Tune a Handplane. יש אחרים, רק הוא צץ בראשו מיד.

תשובה טובה! מסמך סטנלי מהווה הפניה טובה למטוסים משופעים, אך יהיה נחמד לכלול גם הפניה למטוסי גוש ופסי משופעים, שאין בהם שוברי שבבים נפרדים.
מאת צ'רלס שוורץ, אתה מתכוון לכריסטופר שוורץ, נכון?
יש לי את ה- DVD של שוורץ שנקרא Super-Tune a Handplane והוא נכנס לפרטים רבים. הייתי מרחיק לכת לקרוא לזה מקור 'קנוני'. הוא מכסה כל היבט של שיפוץ.
רכשו את הסרטון של שוורץ כאן: http://www.shopwoodworking.com/super-tuning-a-hand-plane-dvd-u3934
#2
+2
aaron
2015-04-16 21:51:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הכלל הראשון הוא שהלהב צריך להיות חד. SHARP.

אבל אז יש כמה דברים על הרכבת מטוסים שאתה מרים עם ניסיון ולא מתייחסים אליהם בבירור במשאבי ההדרכה הרגילים.

אחת מהן מתייחסת לריצה במנגנון התאמת הלהב ומשחק במנגנון החזקת הלהב. בעיקרון, כשאתה מניח מחדש את הלהב על הצפרדע / במישור, הגדר את ה"סיכה "של הלהב בחריץ הימני לחדירת הלהב הנכון דרך הפה. לאחר מכן הנח את מכסה המנוף והדק אותו באמצעות ידית הפקה. יש לסובב את המנוף עד הסוף, אך ניתן לכוונן את הכוח המופעל באמצעות מברג שטוח. זה צריך להיות צמוד, אבל אתה אמור להיות מסוגל להתנועע סביב מכסה המנוף באמצעות לחץ יד מתון.

-> המפתח כאן הוא שאם הוא רופף מדי, הלהב לעולם לא יישב כמו שצריך. אבל אם זה חזק מדי ניסיונות ההתאמה שלך (לרוחב) לא יעשו שום דבר.

כחלק ממיקום מכסה המנוף הזה, משוך את הלהב לאחור עד שזה יעבור ואז סובב את ידית הפקה.

כעת, סובב את המישור והתאם את מיקום הלהב לרוחב כך שקצה הלהב יהיה מרובע לפה.

לבסוף, החזיר את הלהב ואז החזיר אותו לאט לאט תוך ביצוע מעברי בדיקה על עץ כלשהו.

הערה אחרונה: חלק מהיערות נוטים לפרישת תה ולא משנה מה (בעלי דגן משולב זה בזה), ומישור בלוק עם זווית ההתקפה הנמוכה שלו רק מחמיר את המצב.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...