שְׁאֵלָה:
מה אני יכול לעשות כדי למנוע סחף בעת חיתוך במסור הפס?
JohnFx
2015-03-19 20:46:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

רכשתי לאחרונה את מסור הלהקה הראשון שלי ואוהב את הרבגוניות שלו לביצוע חיתוכים מעוקלים אפילו בעץ עבה. עם זאת, כשמדובר במצבים בהם אני זקוק לקו ישר במדויק, למשל לניסור עצים מחדש ולגזירת ציפויים אני מוצא שגם עם גדר קשה מאוד, במיוחד עם עץ עבה מאוד או קשה מאוד, לא להיסחף הרחק מקו ישר.

מהן כמה אסטרטגיות למאבק בהיסחפות על מסור פס נייח?

זו שאלה נהדרת, לשמור על 'גרון' קטן ככל האפשר הוא הטריק היחיד שלי שניסיתי. אני עדיין רוצה לקנות גדר עבורי.
ראיתי כמה סרטוני YouTube עם עצות טובות בנושא זה עם הרבה צפיות. נראה שאלה נפוצה מאוד. קיוויתי שקבלת קבוצה טובה של תשובות תביא תנועה מסוימת לאתר אחרי שהוא יפורסם.
שמתי את מסור הלהקה שלי מסיבה זו. פשוט הנחתי שזה שבור. שאלה נהדרת.
שבע תשובות:
#1
+18
dfife
2015-03-19 20:52:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הדבר הכי טוב שמצאתי הוא להב חד עם 3 שיניים לאינץ '. זו המלצתו של מייקל פורצ'ן (תורם לעיבוד עץ טוב). נהגתי להגביר את המתח בלהב המסור שלי עד שהוא כמעט נקרע. סוף סוף הקשבתי ל- shoptalk בשידור חי (הפודקאסט של FWW) והם אמרו שלהב 3 TPI יפתור 90% מבעיות ההיסחפות. זה עבד כמו קסם!

אז לפני שקניתי מתיחות יקרות, הייתי משקיע בלהב 3 TPI זול ונראה אם ​​זה עובד.

בנוסף לכך, הייתי בודק סרטון של מייקל פורצ'ן העוסק בכוונון מסור לפסים כדי לבצע חתכים מדויקים מאוד.

#2
+15
rob
2015-03-19 22:17:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

להב חד או 4 TPI חד הוא הדבר הראשון הטוב ביותר לנסות. קצב הזנה איטי יותר יכול גם לעזור, אך אם הלהב שלך מתחכך בעץ מספיק מהר וארוך כדי לייצר חיכוך משמעותי, קצב הזנה איטי מדי יכול לגרום לשריפה.

אם קנית חבורה של להבי TPI גבוהים לאחר שגילית שספירת שיניים גבוהה יותר מייצרת לעתים קרובות חתך נקי יותר, ייתכן שאתה תוהה מדוע בכלל קיימים להבי TPI נמוכים.

מדוע קצב הזנה איטי יותר ולהב TPI נמוך יכול למנוע את סחיפת הלהב? ההסבר הפשוט במקרים רבים של היסחפות, שריפה וכריכה של כל סוג של מסור הוא שללהב אין לאן ללכת .

אולי שמתם לב שללהב עם ספירת שיניים גבוהה כתוצאה מכך יש גם שקעים קטנים ורדודים יותר; וללהב עם ספירת שיניים נמוכה יכול להיות שקעים גדולים ועמוקים מאוד.

Bandsaw blades with different tooth counts

גומי הם קריטיים יותר לתפקוד הלהב ממה שרוב האנשים מבינים. ברגע שאתה חותך את העץ, אתה צריך להוציא אותו מהדרך כדי שתוכל לקחת את הנתח הבא שלך. אם שיני הלהב חותכות חומר במהירות רבה יותר מכפי שהגוליות יכולות להוביל את החומר, חומר זה נדחס עד כדי כך שהוא לא יכול לדחוס יותר, ואז הוא מתחיל לדחוף את הלהב לאחור. בשלב זה, הלהב עוקב אחר נתיב ההתנגדות הנמוך ביותר, שפירושו לעתים קרובות להיסחף לצד זה או אחר, שם החומר דחוס פחות ואינו יכול לספק כוח מנוגד ישירות לכיוון תנועתו הקדמית של הלהב. כשאתה חותך חומר עבה יותר, אתה זקוק לסופות עמוקות יותר כדי להעביר את הפסולת.

למטיאס וונדל יש הסבר חזותי מצוין וסרטון נלווה שכותרתו, The Physics of Bandsaw Resawing, אך אותם עקרונות חלים על להב כלשהו .

אם עדיין יש לך בעיות עם להיסחף הלהב לאחר שניסית להב חד TPI 3-4, יש וידאו נהדר מאת אלכס סנודגרס המדגים כיצד להגדיר נכון את מסור הפס והמדריכים שלך.

#3
+10
datUser
2015-03-19 22:49:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כיוונון מסור הפס הוא בהחלט חלקים שווים באמנות ובמדע. ישנם מגוון של מסורי הפס החוצה ולפני ביצוע עבודות מסור להקות תובעניות (כלומר ניסור מחדש) בדרך כלל אני עובר על כל המסור כדי לוודא שהלהב, המוליכים והגלגלים מותקנים כראוי.

אולם כאשר אני מנסה לשמור על קו ישר מת, הגדר הנכונה היא הכרחית. רוב גדרות המפעל הן מהסוג הדומה לגדר מסור שולחן. הם בגובה של 4 עד 6 אינץ 'והם ארוכים כמו שולחן המסור. לעיתים נדירות זו גדר המסור הנכונה לשימוש לניסור מחדש או לסירוק רגלי שולחן.

הזן את גדר המסור מחדש

enter image description here

אני נוהג לפנות לגדר מסוג זה לצורך שמירה על קווים ישרים. היתרון של גדר המסור מחדש הוא נקודת המגע היחידה שלה. לרוב מסורי הפס זווית ההזנה של נקודה מתוקה בה הלהב נוטה לחתוך בצורה הטובה ביותר. לעיתים נדירות זה ניצב לשולחן המסור. דמיין לעצמך להסתכל מלמעלה על השולחן, לפעמים המסור נוטה לרצות להאכיל אותו בזווית קלה. גדר שלא יכולה להכיל את זה תשים את הלהב במתח ותגרום להלה להשתחוות או להיסחף, גם כאשר העץ מאובטח לגדר.

גדר המסור המחודשת טובה הרבה יותר בכך שהיא מאפשרת לך בצע התאמות בזווית ההזנה ובסך הכל יניבו תוצאות מעולות כשמנסים להחזיק קו ישר.

טוב שיש כמה כאלה בגבהים שונים. אם אתה מנסר מחדש 6 "8", או אפילו 12 "לוחות, ככל שגדר המסור מחדש גבוהה יותר. התמקד בהחזקת הלוח שטוח כנגד גדר המסור מחדש ביד החופשית והאכיל את הלוח באמצעות מקל דחיפה. כמו הבחור הזה בתצלום;).

שום דבר לא מכה על מסור מתוח מכוון היטב (ברצינות), אבל הנענע המסוימת הזו תביא את המסור שלך לרמות חדשות כאשר אתה מחזיק קו טוב.

האם לא יהיה מומלץ גם להוריד את גלילי ההנחיה בדיוק מעל החלק שאתה חותך? כמות הלהב החופשי בתמונה זו מפתיעה אותי.
בהחלט. רציתי תמונה של סגנון הגדר. ובאמת זה קצת בצד הקטן. אני יכול לצוד תמונה טובה יותר :)
אולי כדאי להוסיף הערה בתשובתך (הערות יכולות להיעלם) על היתרונות הנוספים של הורדת המדריך.
#4
+6
ratchet freak
2015-03-19 21:06:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הקל על לחץ ההזנה, אל תלחץ כל כך חזק על העץ.

סחף הוא סיבה מכיוון שהלהב נמתח מתחת לעומס. אתה יכול לראות שעל ידי מתיחת סרט בין 2 נקודות והפעלת לחץ על אחד הקצוות, הוא יפנה הצידה בקלות.

להב חד ומהירות להב גבוהה יעזרו לכך מאוד.

#5
+5
glw
2015-03-22 01:56:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הנה מה שהכנתי לניסור מחדש. זה מתחיל בחתיכת דיקט שחיברתי לשולחן המלאי שלי. זהו מד מיטר שהחזרתי מחדש ממסורת להקה ישנה אחרת. בכל פעם שאני מחליף את הלהב, אני מנסר מחדש פיסת גרוטאות ביד (לכמה סנטימטרים - לא עד הסוף) כדי לקבוע מהי "זווית ההיסחפות". לאחר מכן אני מעלה את מד המיטר הזה ומתאים אותו לעץ שאני עדיין מחזיק ובכך תואם את הזווית הזו. אז אני יכול פשוט להחזיק כל חלקים עד לגדר ולהשתמש במסור הלהקה כיוון שאשתמש במסור שולחן. זה עובד טוב יותר עבורי בכך שאני יכול לשמור על החיתוך די שטוח ודורש פחות הקצעה כדי להוציא את סימני המסור החוצה. בדרך כלל אני משטה את הסימנים האלה ביד, כך שאני רוצה לקבל את החתך שטוח ככל האפשר, כדי להימנע מהצורך למטוס יותר מדי.

הגדר עצמה יכולה להיות מעט גבוהה יותר, אבל כשהכנתי את זה, ניסרתי דברים די קצרים (אין לי מסור שולחן). אני יכול להחליף את זה בקלות עם אחד גבוה יותר אם אני צריך.

enter image description here

#6
+1
user1330
2015-10-30 14:21:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נסו לכוונן את הלהב לחיתוך בקנה אחד עם חריצי הזווית, ואז התאימו את הגדר לחריץ הזווית .... כנראה שלא יקרה ... אם לא, אז התאימו את הגדר לסחיפת הלהב באופן אישי, לכל דבר עבה יותר מ- 3/4 אני בכלל לא משתמש בגדר. פשוט סמן קו וחתוך אליו. אם היה לי מסור הפס גדול בגודל 18 אינץ ', הייתי שוקל להתאמץ מאוד בכוונון הכל, אבל בינתיים, חיתוך לקו הוא די מהר באותה מידה.

#7
  0
user1430
2015-11-30 20:35:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מה שאתה עושה עובד טוב, אך לאחר התאמה ראשונית לא יהיה צורך להתאים את זווית הגדר אם מסור הפס מכוון היטב והלהב עוקב כראוי. זה יכול להיות קצת קשה להשיג את המעקב בדיוק אם גלגלי ה- BS שלך משתמשים בצמיגים עם כתר עליהם, אך ניתן מאוד לעשות זאת באמצעות מיקרומטר כדי לאתר את הלהב בדיוק במרכז. שתי דרכים שונות להשיג תוצאה דומה.

אהבתי את גדר העזר שלך מה שמקל על הידוק לגדר המניות ללא הפרעה. רעיון נהדר!

תודה רבהשאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...