שְׁאֵלָה:
כיצד אוכל למזער צלפים בזמן הקצעת עובי?
Doresoom
2015-03-17 22:17:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בדרך כלל אני מבחין בכמות קטנה של צלף בקצות הלוחות שאני עוברת דרך מקצב העובי שלי. הוא לא עמוק מדי, (<1 / 32 "אולי?), ואינו מכסה יותר מדי מאורך הלוח (<4" משני קצותיו), אך ניתן להבחין אם אבדוק את הלוחות מספיק מקרוב.

שמעתי שמרימים את הקצה הרחוק של הלוח מעט גבוה יותר מהקטע במתקן עוזר להפחתת הצלפים, אך עד כה לא הצלחתי ל עקבי להשיג לוח לגמרי ללא צלילה.

רק למטרות רקע, אני משתמש ב- DW735 עם טבלאות ההזנה / הזנה המותקנות.

האם יש רק כמות מינימלית של צלף שאני תמיד יכול לצפות שיהיה? או שניתן לחסל אותו לחלוטין?

שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+6
dfife
2015-03-17 22:48:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כמה דברים שטרם הוזכרו:

  1. הזן כמה חלקים בזה אחר זה. אם אני מאכיל את חתיכה B לפני היציאה מחלקה A, אין לגלילים סיכוי לרדת (ומכאן, אין סיכוי לצליפה).

  2. בדומה למספר 1, אתה יכול לבנות לנענע כדי למנוע צלף. קח שתי רצועות עץ קורבן שגובהן זהה לחומר העבודה שלך אך ארוך יותר. הברג את החלקים הללו לחומר העבודה והזין אותו. המטוס יצלף את הנענע, אך לא את החומר. הנה תמונה:

enter image description here

  1. פעולה זו תמזער את הצלף, אך לא תחסל אותו-- הרם את הישיבה בצורה אנכית בזמן שאתה מזין אותה וכשאתה שולף אותה החוצה. זה נראה אינטואיטיבי כנגד, אבל זה יהפוך את החיתוך לרדוד בהרבה ממה שהיה עושה אחרת (עם צלף).
#2
+2
cathode
2015-03-17 22:23:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני לא חושב שמישהו עשה עדיין פלנר שאין בו צלף. באפשרותך לשנות את טבלאות ההזנה / הזנה ב- DW735 כך שהן ישתפלו כלפי מטה (הזנה) ומעלה (הזנה), אך לא הייתי עושה אותן בשיפוע של יותר מ -1 / 16 לאורך שלהן.

ה- DW735 כבר כמעט נקי מכפי שתוכל לקבל ממטב "ארוחת צהריים", רק למתקן נייח נייח גדול יותר יהיה פחות צלף, בדרך כלל בשל מיטה ארוכה יותר מחתיכה אחת העשויה מברזל יצוק.

אז אני פשוט צריך לחיות עם שיוף או ניתוק? חשבתי שזו אולי התשובה שקיבלתי.
#3
+2
datUser
2015-03-17 22:41:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ככלל ככל שגלילי ההזנה מוגדרים גבוה יותר על שולחן הקצעה כך הסיכוי שהקטע האחרון של הלוח ייגזר כאשר העץ יעבור מהגלגל הראשון ויונף כלפי מעלה לכיוון ראש החותך. גלילי השולחן משתנים בין פלנר לפלנר.

אם היית מוריד את גלילי השולחן עד למטה כך שהם נמצאים מתחת לפני השולחן, הרי שחיכוך העץ בזמן שהוא יעבור על שולחן הקצעה היה בדרך כלל מקשים על הזנת העץ דרך הקצץ. עם זאת, הדבר מצמצם (ולעיתים יכול לבטל) צלף.

נוהג אחד שראיתי משמש להפחתת צלפים, ובכך פסולת כללית בפרויקט, הוא הורדת גלילי ההזנה לאותה רמה או מתחת. את שולחן הפלנרים ואז מרחו שכבת שעווה הדבקה ליברלית על שולחן הפלנר. השעווה מפחיתה את החיכוך מספיק כדי שרוב הקצבים יוכלו להזין את העץ באמצעות הקצץ מבלי להיתקע. אם אתה תומך בזהירות בלוחות בצד ההזנה החוצה של הקצעה, אז אתה אמור לראות הפחתה בצליפה בחתך של אור .

חתכים כבדים על כל הקצבים התעשייתיים ביותר. עדיין יביא לצליפה מסוימת מכיוון שהשולחן או ראש החותך יכולים לעבור 'העמסה' כלשהי תחת חיתוך כבד. עם זאת, אם אתה מבצע את המעברים האחרונים שלך ממריא את < 0.005 "לחיתוך, אתה יכול כמעט לחסל את הצלף על ידי הורדת גלילי השולחן ושעווה את שולחן הפלנר. זה יכול לקחת קצת תרגול, אך בדרך כלל ניתן למנוע צלף אגרסיבי מאוד מניסיוני. .

הערה : לעולם אל תשתמש בחומרי סיכה מבוססי סיליקון ברחבי החנות, או במקרה זה לשמן שולחן פלנר. הם רעים טהורים.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...