שְׁאֵלָה:
האם שיוף לאורך הדגן חשוב?
Maxime Morin
2015-03-17 20:36:59 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמעתי ממקורות שונים שעליך לשייף תמיד לכיוון התבואה. האם זה תמיד נכון? האם זה תלוי בחצץ נייר השיוף, בכלי המשמש או בעץ שמשייפים אותו? מהם היתרונות של שיוף לאורך התבואה?

זה פשוט מקל על הסתרת השריטות כאשר הם רצים לאורך גרגר העץ. אם אתה משייף עם נייר זכוכית חצץ 320 על הדגן, השריטות יהיו כל כך קטנות שלא תוכל לראות אותם.
@dfife עליך להוסיף זאת כתשובה, במקום רק הערה.
שתיים תשובות:
#1
+17
bowlturner
2015-03-17 21:03:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

באופן כללי כן, יהיה לך גימור הרבה יותר נחמד הרבה יותר על ידי שיוף עם התבואה.

ככל שהחצץ גדול יותר (60 לעומת 100) ישאיר 'חריצים' גדולים יותר בעץ בעת השיוף. החצץ הוא בגודל 'ממוצע' של הגרגירים והגדולים יותר יכולים להשאיר סימנים עמוקים יותר. מלטש עם התבואה הסימנים הרבה פחות חותכים את גרגר העץ ומשאירים עקבות ברורים.

אז על ידי שיוף לאורך התבואה תצטרכו פחות זמן עם נייר זכוכית עדין ועדין יותר כדי לקבל את אותו גימור . למרות שאתה יכול לעשות את אותו הדבר על ידי שיוף על פני התבואה זה ייקח הרבה יותר זמן.

דוגמה קלה היא לקחת קרש שהוא חלק למדי ובאזור אחד חול לרוחב התבואה, ואז לקחת נייר חול עדין בהרבה ולשייף עם חול הדגן את כל הלוח. זה הופך להיות די ברור ל"נזק "שנגרם.

מלטשי מסלול אקראיים עושים עבודה ראויה בכדי למזער את הגרוע ביותר בחיתוך הדגן. מצאתי גם כי לדיסקי השיוף במסלול יש שונות קטנה יותר בחצץ שלהם.

האם אתה יכול לפרט על "חצץ נייר זכוכית נוטה להיות אחיד יותר" עם מלטשות מסלוליות? זה נשמע כאילו אתה אומר שהעקביות והאיכות של נייר חול מלטשת במסלול גבוהה יותר מנייר זכוכית רגיל. האם לזה את מתכוונת?
@drs כן, לזה התכוונתי. למרות שזה אפשרי אני קונה דיסקים למלטשת באיכות גבוהה יותר ונייר חול זול ...
תשובה טובה. Nitpicky, אבל מספר החצץ מתייחס לחלקיקים לאינץ 'מרובע. בטח התאמת 60 דגנים באינץ 'מרובע פירושה שיהיו לך דגנים גדולים יותר, אז סוג של סמנטיקה כאן. http://www.doityourself.com/stry/terms-of-the-trade-what-do-sandpaper-grit-numbers-mean
אני מסכים שיש להבהיר שלגרגיר * נמוך יותר * יש למעשה חלקיקים גדולים יותר ומשאיר חריצים גדולים יותר בעץ. מי שלא מכיר גריסי שיוף עשוי לחשוב ש 100 הוא חצץ "גדול" יותר מ 60.
[כאן] (https://en.wikipedia.org/wiki/Sandpaper) היא רשימה של גריסים והשוואה. אם הבנתי נכון הסטנדרטים השונים ISO / FEPA, CAMI וריאציה יפנית * גם * מחליטים על השונות. פירוש הדבר שכאשר אתה קונה נייר P1500 / 800 אתה מקבל גודל [ממוצע] (https://en.wikipedia.org/wiki/Mean#Types_of_mean) של 12.6 מיקרומטר; חלקים גדולים יותר, חלקם קטנים יותר. תקן CAMI מאפשר שונות גדולה יותר (רע) ואילו יפנית קטנה יותר (טובה). ה- ISO נמצא בין לבין.
#2
+4
keshlam
2015-06-12 19:22:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שיוף על פני התבואה חותך לפעמים מהר יותר, אך שיוף עם התבואה מצפה את השריטות כלפי מעלה כך שהם משתלבים טוב יותר.

בהנחה שאתה עובר את הרצפים הרגילים של גריסים עדינים יותר ויותר זה הכי חשוב שהמעבר הסופי (כלומר החצץ הכי טוב) יהיה עם התבואה.

למעשה, אחת ההצעות הנפוצות למשתמשים במלטשות אקראיות-מסלוליות היא לבצע מעבר אור סופי ביד עם תבואה כדי לנקות את כל השריטות הצולבות שנותרו.

* "... זה באמת רק חשוב שהמעבר הסופי יהיה עם התבואה." * זה קצת מטעה, מכיוון שבכל נייר לא קל למגר שריטות צולבות שהשאיר אותו חצץ. ברור שהבעיה בולטת הרבה יותר עם נייר גס יותר, אך אפילו עם 150 אם משייפים ב 90 ° נדרשת עבודה כלשהי כדי להסיר כל זכר לשריטות הניצב אם רק מקפידים על 150 ..
הובהר. Tnx.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...