שְׁאֵלָה:
האם אוכל להשתמש ביעילות במסור שולחן כדי ליישר עצים מעוותים?
whatsisname
2015-03-17 20:47:11 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש לי כמה לוחות אורן שאני רוצה להשתמש בהם לשולחן, אולם רבים מהם מעוותים ואני זקוק להם ישר. אלה ישמשו עבור רגליים וחברי תמיכה, כך שהם צריכים רק להיות בעלי קצוות טובים, וכוסות רוח אינן דאגה.

למרות שבדרך כלל עבודה שמורה למפרק קצה, האם יש דרך בה אוכל ליישר הלוחות באמצעות מסור השולחן שלי? המלאי ישב במרתף שלי כשנה ולכן עליו להיות יבש מספיק בשלב זה.

אחד תשובה:
#1
+10
dfife
2015-03-17 20:54:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ישנן מספר דרכים לעשות זאת

  1. צור גדר "בפיד" ו"האכיל את החוץ "עבור גדר המסור לשולחן (ראה http: //www.woodworkingtips .com / etips / 2005/01/28 / wb /). הזרימה מעט צרה יותר כך שהעבודה עוברת דרכה, היא חותכת את הלוח וצריכה לצאת שטוחה בצד השני, בהנחה שהזרימה מקבילה ללהב.
  2. אבטח את הלוח המעוות ללוח בעל קצה ישר ידוע, ואז הפנה את הקצה הישיר הידוע כנגד הגדר. ( http://woodworking.about.com/od/woodworkingplansdesigns/ss/JointerJig.htm)
  3. בדומה למס '2, אבטח את הלוח המעוות ללוח אחר שמחליק פנימה חריץ המיטר. בהנחה שחריץ המיטר מקביל ללהב, החיתוכים יהיו ישרים.

ניסיתי את שניהם. מספר 1 הוא דקיק מכיוון שאתה צריך להשיג את קרן המסור ללא הרף עם הצד "הזנה". כמו כן, זה זורק אליך הרבה אבק. מספר 2 הוא הרבה יותר קל אבל אתה מוגבל באורך הלוח שאתה יכול ליישר. הן מספר 2 והן מספר 3 יכולים לשמש עם מלחציים להחלפה כדי לאבטח את העבודה (או אפילו באמצעות ברגים, בתנאי שהם ברורים מהלהב).

שניהם לא היו מספיק נוחים עד שבסופו של דבר קניתי מפרק. עכשיו זה הכלי המועדף עלי בחנות!

האם אתה יכול לתאר בקצרה את שתי הטכניקות בתשובתך, או לצטט את נקודות השיא בהן? אם הבשר ותפוחי האדמה של התשובה יהיו קישורים למשאבים מחוץ לאתר, בדרך כלל מכחישים כאילו קישורים אלה משנים את התשובה כאן חסרת תועלת.
יכול לעשות, @whatsisname
@whatsisname ... חח, היכו אותי עד אגרוף: ד
ראיתי את מספר 2 מושג על ידי בניית "מזחלת" ושימוש בלחצני מתגים לאבטחת הלוח המעוות. המזחלת אפילו לא צריכה להיות בקצה ישר - אם תגרום לו לרוץ באחד מחריצי המיטר על מסור השולחן, אתה רק צריך להבטיח שמדריך החריץ יהיה ישר וזה קל לעשות אם יש לך הפניה שהיא ישרה בעת הרכבת המזחלת.
נקודה טובה, @cathode. אני אערוך את התשובה שלי כדי לכלול את זה.
רק וודא שההידוק לא מכופף את הלוח שלך ...
אתה יכול גם פשוט להאריך את הגדר שלך כך שהיא תתפשט לכיוון ההזנה; גדר ישרה באורך 60 "(או 90", או כל דבר אחר) עובדת טוב מאוד ליישור לוחות ארוכים. אתה מעביר את החומר בין הגדר הארוכה ללהב כרגיל. אם החומר שלך עדיין ארוך יותר מגדר ה"הזנה "שלך, אתה יכול לאגר אותו (החומר) לפי הצורך בעזרת מקדחים מודבקים או מודבקים חמים, שבבי עץ או מה שיש לך.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...