שְׁאֵלָה:
מתי משתמשים בצ'אק לעומת לוחית על מחרטה?
rob
2015-03-20 21:39:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני מעוניין ללמוד להסתובב וקניתי לאחרונה מחרטה ישנה של דלתא / רוקוול שהגיעה עם אביזרים בסיסיים.

אני מקבל את הרושם ששתי צ'אק ופלטת הפנים משרתים את אותה מטרה, כלומר שתוכל להשתמש באחד מהם כדי לאבטח את היצירה בקצה אחד ולא בשני הקצוות. הדבר שאני לא לגמרי ברור לגבי זה מתי זה יותר הגיוני להשתמש בצ'אק ומתי יותר הגיוני להשתמש בפלטת פנים. מהם היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם?

ארבע תשובות:
#1
+8
bowlturner
2015-03-21 00:07:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לוחית הפנים שבה אתה משתמש בברגים כדי לאבטח את החלק שאותו אתה הולך לסובב. יש אנשים שידביקו חתיכת פסולת למה שהם הופכים כדי שלא יצטרכו לשים חורי בורג בעבודת העבודה שלהם.

צ'אק צריך משהו לאחיזה. אז אתה צריך לקדוח / להפוך אחד משני דברים. טנון שהצ'אק יתקע בו, או שקע להכניס את הצ'אק ולהרחיב אותו לאחיזה.

כעת לוחית האחיזה מחזיקה היטב את הברגים, כך שאם אתה עושה עבודה כבדה על ידי עיגול מחוץ לקערה צלחת פנים היא נחמדה מאוד. צ'אק נוטה יותר לשחרר את היצירה אם היא באמת מחוספסת או מוטה.

בשני המקרים אתה יכול להשתמש במלאי הזנב כדי לעזור בהחזקתו.

שקעים והנחות הם מונחים נפוצים ל'חור ', ובדרך כלל משתמשים ב'טנון' / 'סיבוב' במקום הלשון.
@TXTurner תודה, ידעתי את זה אבל לא זכרתי, התכוונתי לחפש אותם ולתקן את זה אבל שכחתי. יעשה זאת עכשיו.
#2
+6
TX Turner
2015-03-25 00:58:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לסיבוב של משהו כמו קערה, צ'אק (עם מרכז בורג) הוא מעט יעיל יותר. אתה יכול להרכיב את הקערה ריקה כאשר החלק התחתון של הקערה (להיות) פונה החוצה על גבי בורג המוחזק בתוך הצ'אק, ולהפוך שקע על מה שתהיה בסופו של דבר למרגלות הקערה.

ברגע שזה נעשה והצד החיצוני של הקערה מעוצב, אתה יכול להפוך את הריק סביב, להסיר את הבורג ולהרכיב את הריק בכיוון השני עם הלסתות המתרחבות לתוך השקע שחתכת לתחתית, מה שמאפשר לכם לחלל את החלק הפנימי.

עם לוחית פנים, עליך להכין צ'אם צ'אם ו / או להשתמש בהרבה גרוטאות עץ המייצרות גושי פסולת.

#3
+3
BrownRedHawk
2015-03-21 00:10:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

על לוחית הפנים יהיה הרבה יותר 'נשיכה' והחזקת מדרגות אך דורש ברגים לחתיכה או פרידה מהקטע האחרון מקליע חומר המחובר לפלטת הפנים. זה בדרך כלל גרוטאות.

בלי לדעת על הצ'אק הספציפי שלך אני יכול לומר באופן כללי את הדברים האלה:

צ'אק יכול להחזיק חתיכה (או כלי במלאי הזנב שלך לצורך חלול / משעמם וכו ') בהתאם לסידור זה.

צ' אק עם לסתות פנים יכול לשמש כדי להחזיק חלק חיובי (כפתור) או רווח שלילי (חור) ביצירה שלך ולהפוך אותו. זה יכול להיות היתרון של חומר פחות מבוזבז.

כמו כן, רוב הצ'אקים המודרניים מגיעים עם בורג שאפשר לאחוז על ידי הלסתות, מה שהופך אותו למעט היברידי.
#4
  0
anshul ahuja
2016-06-06 13:40:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כפי שראיתי צ'אק מיועד בעצם לעבודה סימטרית או לעבודות ארוכות לא סימטריות, אך לוחית הפנים משמשת כאשר העבודה אינה סדירה וקצרה ואינה יכולה להיכנס לצ'אק.

היי, ברוך הבא לאתר! האם בבקשה תפרט קצת יותר על תשובתך? למה אתה מתכוון בעבודות "ארוכות" - אתה מדבר על צירים? האם תוכל לתת דוגמאות לכל תרחיש ולהסביר מדוע שיטת הרכבה אחת פחות מתאימה לשנייה? תודה!


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...