שְׁאֵלָה:
רפלקטיביות ערב של גימור לאחר "גימור הגימור"
dfife
2015-03-18 19:39:38 UTC
view on stackexchange narkive permalink

התקנתי לאחרונה משטחי קצב חסימות במטבח שלי. לפני מספר שבועות שמתי עליהם ארבע שכבות לכה, אך (כמו תמיד) הם הסתיימו עם ציפורני אבק. אז אתמול הרטבתי שיוף עם נייר זכוכית חצץ 400 (השתמשתי בשמן מינרלי ובמים כחומר סיכה). זה הפך את המשטח לחלק מאוד למגע, אך השאיר ברק אחיד על פני השטח מכיוון שאזורי האבק (כלומר הנקודות הגבוהות) היו מטים ואילו הסדקים היו סאטן (הברק שבחרתי לגימור). בדרך כלל, המשיכו לשייף עד שהברק יהיה אחיד, אבל חשבתי שאוסיף שכבה עליונה של גימור מדולל ברוחות מינרליות (כלומר לכה מנגב). תיאורטית, יישום שכבה נוספת של גימור סאטן אמור להפוך את הברק לאחיד.

למרבה הצער, זה לא היה. הבט בתמונה שלמטה. מדוע המעיל העליון שלי לא השווה את הגימור? איך אוכל לאזן את הברק?

כמה דברים שקלתי.

  1. הקפיץ את הברק למחצה מבריק. המעיל העליון היה מותג אחר של לכה, כך שאולי המעיל התחתון (החלק הלא מכוסה אבק) היה מבריק יותר מהמעיל העליון (המדולל), מה שעלול לגרום למגוון הברק הזה.

  2. חבט למטה הברק למאט. אולי הרטבת הכל לברק המכוסה אבק היא הדרך הטובה ביותר לעבור (מהסיבות ההפוכות המופיעות בסעיף 1).

  3. המשך להוסיף מעילים. זה הרי לכה דליל שאני מורחת. אולי זה ייקח עוד כמה מעילים אפילו לברק.

  4. לחיות עם זה :(

אז ... יש רעיונות?

enter image description here

אולי שיוף הוא הבעיה. משטח נייר השיוף עשוי להסיט מעט מדי או יותר מדי. ניסית צמר פלדה או משהו כמו מגרד ארונות?
תודה על ההערה, @BrownRedHawk. שכחתי לציין כי נייר הזכוכית לא היה מגובה בשום דבר מלבד היד שלי, ולכן הוא צריך לעקוב אחר קווי המתאר של העץ. לא ניסיתי צמר פלדה. יכולתי לתת לזה זריקה.
אם התרחיש הגרוע ביותר הוא סיבוב נוסף של פוליאוריטן, אני יכול לתת קצת צמר פלדה. אני מוצא שזה באופן שווה ביותר ישפיע על כל המשטחים, אך לא יכול להיות טוב כאשר יש לך גימור 'קליפת תפוז' קלה.
אנסה את זה. (אם כי, אני מניח, שכבת העל העליונה חייבת להחלים לחלוטין, דבר שעשוי לקחת מספר ימים).
שתיים תשובות:
#1
+8
datUser
2015-03-19 18:22:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הגימור כנראה אמור לקבל אתר SE משלו. :) אני מתבדח רק באופן חלקי.

במקרה זה אתה תעמוד מול כמה מגבלות להשיג את הגימור שאני חושב שאתה מחפש, ואף אחת מהן לא צריכה להיחשב כבלתי ניתנת להתגברות.

  1. שטחות
  2. זיהום
  3. זרימה

אם אתה רוצה להמשיך בזה ולנסות להשיג גימור אחיד ונחמד תצטרך להתחיל לשטח את הלכה האמיתית שנמצאת כרגע על גבי הדלפק ולדאוג לקצוות ובפינות לא לשייף דרך הגימור. עליך לחתוך את הגימור באופן פיזי לפני שתשקול להוסיף לכה נוספת על מה שיש כרגע מכיוון שאתה צודק, מעילים עתידיים רק ילכו ויגדילו את כל קווי המתאר הקיימים.

יש לך כמה מתקרב לעשות זאת כעת עם לכה.

גימורים רדודים

  1. נייר זכוכית דק וחצץ מלטש.

לרוב אינך זקוק למעשה לגוש עץ אמיתי כדי לגבות את נייר השיוף שלך, לפעמים אתה יכול להסתדר עם כרית נוקשה מסוג כלשהו כשמלטש גימורים כגון לכה . לכות קשות ודביקות יותר, כך שתרצה לבחור במשהו די נוקשה לגיבוי נייר החול.

עוד כמה טיפים. השג נייר דביק בגובה 400 - 600 חצץ לגימור. 400 זה בערך נכון. עם הדברים האחוריים הדביקים, הוא מגיע בגלילים בגודל 4 "או 4.5", אתה יכול להיות יצירתי יותר ולעבוד מהר יותר לאחר סיום השיוף. אתה יכול להרטיב אותו או לייבש אותו לאחר מספר ימי ריפוי. רטוב הוא כנראה הדרך ללכת לכאן. היו מוכנים להחליף לנייר לעיתים קרובות. זה יהיה מסטיק ויפסיק לחתוך ואז הפיתוי יהיה פשוט לשייף בצורה נמרצת יותר שיכול להוביל לאי אחידות ולשייף.

בדרך כלל אני שומר על טריז חד של עץ בהישג יד (תאר לעצמך מישור שיפוע של 5 מעלות ברוחב 2 אינץ ') כדי לגרד את הגימור של גוש השיש / כרית השיוף שלי כדי להפיק יותר נייר מהנייר. מגרד העץ אינו פוגע בנייר כמו שכלי מתכת היה יכול ותמשיכו לחתוך לפחות פעמיים לכל פיסת נייר.

עבדו בקטעים וייבשו את המשטח והערכו את התקדמותכם. אתה כן רוצה לשטח באופן שווה את הגימור. אני חושב שאתה יודע מה אתה מחפש, ברק אחיד שמעיד שחתכת את הנקודות הגבוהות לעמקים.

אם אתה משייף לחלוטין מעיל אחד בשני, תראה מתישהו טבעות רפאים שיכולות להיות נראה באור הנכון. אלה מופיעים בגבולות שכבות הגימור ולרוב אינם מה לדאגה בגימור לכה שכן שכבות נוספות יגרמו לכך שלא ניתן יהיה להבחין בהם.

  1. מגרד ארונות

Cabinet Scraper

מגרד ארונות מושחז כהלכה יכול לחולל ניסים בגימור לכה עבה. אני מוסיף את זה רק כדי לרתק אותך :). יצרתי גימורי פולי שטוחים במראה עם הכלי הזה ומזל טוב. הייתי מחשיב זאת כטכניקה מתקדמת ואמליץ לתרגל לפני שניסיתי לשטח גימור בפרויקט חשוב. עם זאת הזמן שמגרד יכול לחסוך לך בשיוף עושה את זה שווה לשקול.

המפתח לטכניקה זו הוא לקבל עדין ואפילו לחרוך על הבחור הזה ולמעשה לגלח את הגימור בלחץ הקל ביותר. . על לכה נרפא היטב, כמה ימים, אתה יכול כמעט לייצר תלתלים קטנים של גימור. יש להיזהר שלא לחפור בגימור עם הפינות. (בדרך כלל אני מעגל את הפינות על מגרד הארון שלי בכל מקרה מסיבה זו ממש, לא אכפת לך.)

שימוש במגרד יש את החיסרון בכך שהוא טכניקה קשה יותר אך זה יכול לחסוך שעות אם תבין נכון. המגרד לא יצטמר כמו נייר ויכול לייצר משטח עדיף על כל נייר הזכוכית המשובח ביותר. הייתי משתמש גם במגרד בגימור לכה, ככל שגימור עבה יותר טוב.

מריחת שכבה סופית

אחרי ששטחתם בצורה מספקת את הגימור, נעשה לעתים קרובות בין שכבות לכה כ ובכן, עליך להניח את המעיל או המעילים הסופיים. הגימור יצטרך לזרום כמו שצריך אך לא להיות דק מדי ועם לכה, זיהום מהווה סכנה גדולה מכיוון שלגימורים אלה לוקח הרבה יותר זמן להתקין אותו לעומת גימור בהתזה.

מריחת שכבת הגמר של גימור לכה הוא ככל הנראה מעבר להיקף שאלתך ורציתי בעיקר להדגיש דרכים לשטוח לכה שכבתית קיימת שכן נראה שזה השלב הבא הברור ביותר שלך. בהצלחה אדוני!

תודה על התשובה, @datUser. שאלה אחת - אני מניח שכל אחד מאלה יעבוד, היצירה עצמה חייבת להיות שטוחה? למרבה הצער, אלה הם משטחי איקאה והם רחוקים מהדירה. יש אפשרויות אחרות אם אינן? (עכשיו אני בועט בעצמי שלא שיטחתי אותו עם מטוס ידני מראש).
כשמסיימים או מחדשים רהיטים 'שטוחים' זה נחמד אבל בדרך כלל לא מציאות. מה שאתה מנסה להשיג כאן הוא מידה טובה של 'שטחות מקומית' תאר לעצמך שאם המשטח היה קמור, אתה רק מנסה לגרום למשטח הגימור להתאים למשטח ולמישור העץ עצמו. אם משטחי השיש אינם שטוחים כל כך, פשוט השתמשו בגוש מלטש קטן יותר. זה יתמקם את שיטוח הגימור יותר מאשר אם השתמשת בגוש מלטש גדול יותר או קשה יותר.
נהדר, @datUser. אני אתן את זה לטיפוח הריפוי המעיל. אני מניח שמגרד ארון לא יעבוד בשלב זה? (מכיוון שהוא גדול מכדי להתאים לקווי המתאר של העץ).
אה, ואני מסכים לגבי הגימור - זה אמור להיות לו אתר משלו :)
@dfife זו שיחה קשה מבלי לראות את פני השטח. אני בטוח שהאינטואיציה שלך תהיה המדריך הטוב ביותר שם. בדוק את המשטח באמצעות המגרד כקצה ישר. אם אין פערים אמיתיים מתחת להב המגרד, אשקול לתת לו זריקה. פשוט לבדוק אזור שהוא הכי לא בולט עד כמה שאפשר לראות איך זה הולך. יש לך את היתרון בכך שלא כתמת את פני השטח לפני הגימור (ממה שאני יכול לספר), זו תהיה הסכנה הגדולה ביותר אם היית עמוק מדי.
#2
  0
OSU55
2015-04-07 02:02:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

למעשה הברק בסדר - הוא עקבי באור המוחזר. הבעיה היא מישור פנים, הנגרם על ידי נקבוביות העץ, זיהום אבק כלשהו ומעט קליפות תפוזים. תכנון ידני של פני השטח לא היה עוזר. שימוש באיטום מלטש היה מקל על כך - איטום מלטש קל יותר לשיוף, אך כן הופך את הגימור הכללי למעט חלש יותר. צריך "למלא" את המשטח הזה, כלומר צריך לדפוק את כל הפסגות האלה ולמלא את כל העמקים. בשלב זה, מכיוון שיש לך כמה שכבות של פולי כבר למטה, האפשרות היחידה היא לשייף אותו, להוסיף שכבת פולי, תשייף אותה וכו 'עד שהיא מתמלאת, או מספיק טובה עבורך. ניתן להשתמש במגרד ידיים במקום בנייר זכוכית. מה שאתה רוצה להשיג הוא שטחות מקומית. השימוש במשטח תומך גמיש, כמו גומי קצף, הוא הטוב ביותר. תומך נוקשה ישטיח שטח גדול יותר, לא מה שאתה רוצה בשלב זה. ~ 320 נייר חצץ, רטוב או יבש. פילוס עצמי של הפולי יעזור, מכיוון שהוא נוטה לזרום לעמקים. כמה מחזורי שיוף / ציפוי מחדש יכולים לשפר את הגימור באופן משמעותי. דלל את הפולי ~ 10% כדי לעזור לו לזרום טוב יותר. ייתכן שתרצה לשייף קלות את המעיל הסופי עם ~ 600 לקבלת פגמים ברורים יותר, ואז לשפשף עם צמר פלדה 0000 כדי לקבל ברק אחיד על פני השטח.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...