שְׁאֵלָה:
כיצד לסיים ענף כדי לשמור על הקליפה (חלקית) דולקת?
SQB
2015-03-18 01:59:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הבן שלי מצא ענף עבה נחמד שאני רוצה להפוך למקל הליכה עבורו. למרבה הצער, אני לא יכול לדעת איזה סוג עץ זה בדיוק. הקליפה עדיין דולקת חלקית ולא נראית רפויה.

כיצד אוכל לטפל ולגמור אותה, כך שהקליפה תישאר דולקת בזמן שהמקל עדיין יהיה מוגן מפני היסודות?

אני חושב שרק שימוש כללי יגרום לאורך זמן לנביחת הקליפה, במיוחד בנקודת השחיקה של המקום בו יושבת היד. כמו כן, עם הזמן כשהעץ מתייבש הוא יתכווץ, אך הקליפה די יבשה מלכתחילה כך גם לא. זה גם יעזור להתפרקותו בשלב מסוים.
חָמֵשׁ תשובות:
#1
+7
cathode
2015-03-19 07:06:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

השתמש בשרף אפוקסי, מדולל באצטון, והברש אותו. השתמש בתערובת דקה מאוד למעיל הראשון, ואז במידת הצורך תחזור עם שכבה שנייה. אצטון יאפשר לאפוקסי לזרום ולחדור עמוק לתוך סיבי הקליפה והעץ, ולייצב אותו. זה ישנה את המראה כמובן, יראה את זה כהה יותר ו"גמור ", אבל אני לא חושב שתצליח להימנע מכך בשום שיטה.

#2
+6
BrownRedHawk
2015-03-18 21:57:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהתשובה הקצרה כאן היא: נביחה לעולם אינה קבועה, אלא אם כן היא חיה. מצד אחד, דמיין נביחה כעורך. פני העור שלך כיום לא מורכבים מאותם תאים כמו לפני חודש. נביחה דומה מאוד באופן זה. בזמן שהוא חי, הוא מתמלא כל הזמן וגדל. ברגע שתהליך 'חי' זה נעצר, הקליפה תתפרק ותתכלה.

אין ספק שיש כל מיני פוליאוריטן, קליפה ושמנים שישמרו את חיי הקליפה על מקל ההליכה; אך, למרבה הצער העץ והקליפה יתפרקו, יתייבשו וישנו מידות בקצב שונה. בסופו של דבר הקליפה תיפרד מכנית מהעץ.

אני חושב שבמקרה זה אולי הגיוני יותר לפשוט את הקליפה כדי לסיים את העץ, או להשאיר אותו טבעי. בסופו של דבר זה יפרד, וזה בסדר.

#3
+6
datUser
2015-03-19 01:26:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

דבר אחד שיש לזכור הוא העונה בה נחתך הענף.

אם העץ הוא מזן נשיר, הקליפה תהיה קלה מאוד להסרה ב הקפיץ וקשה מאוד להסיר אותו בסתיו. זכור זאת אם אתה מחפש להשאיר את הקליפה בקצוות הלוחות בחתיכות מוגמרות או שברצונך להסיר את הקליפה בקלות במצבים אחרים.

אם מקל ההליכה נחתך בסתיו, ייתכן גלה שהקליפה תסתובב זמן מה בלי קשר לאופן שתסיים אותה. גימור עשוי למלא תפקיד בשימור הקליפה, אך אם המקל נחתך בעונה הלא נכונה, יתכן שתגלה שהקליפה תרד ללא קשר לאופן גמרו.

#4
+4
Mike Archibald
2018-08-28 18:28:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עשיתי מקל הליכה בדיוק באופן הנ"ל. כמה שכבות עבות של פוליאוריטן. הטעות הגדולה שלי הייתה שימוש בברק גבוה, כך שיש לו מראה "מזויף" כזה, אבל הקליפה הפנימית של ליבנה כל כך נאה למדי.

עשיתי את זה בערך שבע עד עשר שנים. לפני כן והקליפה והמקל עדיין נראים במצב מנטה. זה שימוש כבד כל השנה ולכן הוא כנראה ארוך יותר מאשר הרבה רהיטים מחזיקים מעמד.

#5
  0
FreeMan
2015-03-19 06:58:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אתה יכול לכלול את המקל במלואו בשופכה עבה כך שהוא בכלל לא יהיה חשוף, אבל זה כנראה מביס את המטרה.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...