שְׁאֵלָה:
באמצעות יתדות דיבל חלקות
Michael Karas
2015-03-18 20:09:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יתדות דיבל זמינות מסחריות מגיעות עם חריץ ספירלה סביב המשטח החיצוני שלהן. עד כמה החריץ הזה חשוב?

זה בא לידי ביטוי במקרה שנעשה שימוש במלאי דיבל חלקים לייצור יתדות דיבל. האם תמיד צריך לקנות את היתדות המחורצות המסחריות או שהיתדות החלקות של DIY טובות באותה מידה?

שתיים תשובות:
#1
+6
bowlturner
2015-03-18 20:37:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הסיבה העיקרית לחריצים שביתדות היא הגדלת שטח הפנים של הדבק להדבקה. אתה מקבל הרבה יותר שטח פנים, מה שנותן יותר חוזק הדבקה. לדיבלים שלי יש קווים ישרים.

חיתוך דיבלים ארוכים עד גודל יתד הוא גם בסדר. זה תלוי באופן חלקי בכמה כוח אתה צריך ולעיתים קרובות אתה יכול להוסיף שקע נוסף כדי לקבל את אותו האפקט.

זה, בדיוק. הסיבה העיקרית לשימוש במפל הוא ליצור "משטח מגע גרגר ארוך" מכיוון שגרגר קצה אינו דבק היטב. החריצים מעצימים מאוד את האפקט הזה.
אני עוקב אחר החלק בנושא החריצים שמוסיפים שטח פנים רב יותר, כמו גם משטח דבק נוסף שמוסיף חוזק, אבל יש קפיצה בין שתי חלקי החוכמה המקובלת שבה אני הולך לאיבוד. ההבנה שלי היא שדבק אינו מוסיף כוח כשמשמש כמילוי, ובסופו של דבר הדבק רק ימלא את החריצים בבלילה אלא אם כן הצלחתם לבצע חריצים המתאימים לחלוטין סביב החלק הפנימי של החור התואם. האם ידוע לך על מחקרים שבהם הוכח שדיבלים מחורצים יוצרים מפרקים חזקים יותר מאשר דיבלים חלקים?
#2
+2
rob
2015-03-19 05:06:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה כנראה לא משנה הרבה, אבל אני חושד שזה תלוי גם ביישום שלך. אם המפרק שלך חייב לעמוד בכוח גזירה רב יותר, הייתי מצפה שהדיבלים החלקים יהיו חזקים מעט יותר בהתנגדות לגזירה, וכל השאר שווים. אם יש לך דיבל יחיד שחייב לעמוד בכוח סיבובי (כגון בכפתור), אולי דיבל מחורץ עדיף (כמו צמיגים קרושים לעומת קירח). אם המפרק חייב לעמוד בכוח משיכה או מתלה לאורכו של הדיבל, ייתכן שלא יהיה הבדל גדול כלל, אך הייתי מצפה במקצת כי מפרק הדיבל המחורץ יהיה חלש יותר מכיוון שהדבק בפני עצמו אינו מילוי טוב והפנים. החריצים הם פשוט שטח פתוח ללא משטחי זיווג.

תמיד חשבתי שהדיבלים המחורצים פשוט נועדו להיות קלים יותר לדחיפה פנימה. החריצים מספקים שטח מגע מצומצם בין הדיבל לקירות של את החור, ובאותה עת הם מספקים תעלות לכל דבק עודף אם לא קידחתם את החור מעט יותר עמוק מהדיבל. זה גם אומר שלא תקבל איטום אטום לאוויר שגורם לאוויר דחוס ו / או דבק לדחוף את הדיבל לאחור כלפי חוץ.

מצד שני, אולי הדיבלים המחורצים מעט גדולים, והם מעוותים. בתוך החורים כך שהם יישארו דחוסים ומהודקים כל הזמן. אבל אתה יכול באותה קלות להתאים בצורה הדוקה באמצעות דיבל חלק.

אני חושב שיש לך נקודה לגבי בריחת הדבק. היו לי בעיות עם פתיתים חלקים שמתנהגים כמו בוכנה בחור שבו אי אפשר היה להושיב כראוי את השטף בגלל דבק שנלכד מאחוריו. במספר מקרים נאלצתי לנקוט בחריץ חריץ בצד אחד של המקל עם סכין גילוח או לשטח צד אחד על ידי שיוף יתד.


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...