שְׁאֵלָה:
מתי עדיף להשתמש בעץ מיובש בכבשן לעומת עץ ירוק בפרויקט?
rob
2015-03-18 11:09:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

עץ מיובש בתנור מומלץ בדרך כלל לפרויקטים לעיבוד עץ מכיוון שהוא יציב יותר מעץ ירוק ומיובש באוויר.

מצד שני, נאמר לי שעץ מיובש בכבשן רע לעבודת מחרטה למעשה עץ ירוק הוא הטוב ביותר לפנייה.

נראה כי עץ מיובש באוויר נחשב לביצוע אך אולי לא אידיאלי לכל דבר.

האם זה די מסכם את זה, או שיש עוד יישומים כגון גילוף שרמת לחות מסוימת בהם היא אידיאלית? האם יש מקרה שבו עדיף עץ מיובש אוויר על פני עץ מיובש וכבשן גם יחד?

שתיים תשובות:
#1
+10
bowlturner
2015-03-18 17:48:03 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ירוק - כיף מאוד להפוך וזה כמו לעצב חמאה, עם זאת, ככל שהיא יותר ירוקה כך הסבירות שתקבל סדקים בזמן שהיא מתייבשת ואולי מעט עיוות. לפרויקטים לבניין (מדפי ספרים, שולחנות בניינים וכו ') ירוק הוא בחירה נוראית אלא אם כן אתה הולך להשפיע ספציפי כאשר העץ מתייבש.

כבשן (כבשן מהיר) - מאוד יבש ויציב, טוב לפרויקטים לבנייה, קשה יותר על אזמלים במחרטה ודורש השחזה רבה יותר. ייבוש תנור קשה גם על תשתית העץ הפוגעת בו ואינו נמשך זמן רב כמו עץ ​​מיובש באוויר (כבשן איטי).

תנור אוויר יבש / איטי - לוקח הרבה זמן רב יותר להיות בתכולת לחות שמישה עבור פרויקטים של בנייה, אך לפנייה היא הרבה יותר יציבה מאשר ירוקה ולא קשה על האזמלים. עבור רהיטים זה הכי טוב כי אין לו את הנזק שנגרם על ידי ייבוש תנורים מהיר וזה יהיה הרבה יותר יציב מעץ ירוק.


כשאני אומר ייבוש תנורים מהיר אני מתייחס ל מערכות מסחריות שמייבשות את העץ מהר מאוד (תוך מספר שעות).

ייבוש תנור איטי מתייחס למשהו כמו כבשן השמש שלי. זה מתחמם במהלך היום, משחרר לחות. בלילה לרטיבות במרכז העץ יש אפשרות להתפזר באופן שווה בכל העץ. זה גורם לייבוש אחיד יותר ולחץ פחות על תשתית העץ. רוב העץ שלי מיובש באוויר ואז אני מסיים אותו בכבשן השמש כדי להוריד אותו לתכולת לחות של 10% (או פחות).

#2
+7
BrownRedHawk
2015-03-18 17:05:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

זה בדיוק נכון. עץ מיובש בכבשן מוערך בדרך כלל ביציבותו ובשימושו בבנייה. יתכן והדבר עדיף בעבודות חתיכות אשר יתבצעו למינציה או מודבקות אחרת, אולם אם הוא יבש מדי, לפעמים אפילו הלחות מהדבק עלולה לגרום לנפיחות ודורשת זמן ייבוש נוסף.

בדרך כלל אני מעדיף להפוך עץ מיובש באוויר. זה נוטה להיות עם הכי מעט עיוות, במיוחד אם הקצוות שנחתכו היו בשעווה או אטומים אחרת. בדרך כלל עבדתי עם עץ שיובש לאט, כשהקליפה עדיין דולקת. זה היה אידיאלי לפנייה. עם לחות בסביבות 12% - 14% היה לי הכי נוח.

רוב הצפיפות הגדולות שאני מכיר מיובשות באוויר, ואז עוברות לחתיכות יותר ניתנות לניהול.

עם זאת, יש טכניקות להפיכת עץ ירוק ומצפים לו לעוות ולהתפתל, ולעשות זאת בצורה שלא תיסדק. אלה היו החלקים האורגניים היפים ביותר.

ישנם יתרונות וחסרונות לכל מיני עץ, אך אני מוצא בסבלנות וביד יציבה הם לעתים קרובות הגורמים המגבילים בהשוואה לתכולת הלחות. יש לבחור כל פיסת עץ לצורך היישום / הפרויקט.

אני מאחל לך בהצלחה וערימות גדולות של שבבי עץ.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...