שְׁאֵלָה:
איך מכינים קערות קינון מחתיכת עץ אחת?
rob
2015-03-20 22:18:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ראיתי סטים תואמים של קערות שהופכו שמתאימים זה לזה כמעט כמו בובות רוסיות. שמעתי גם שפונים אומרים שהקערות נחתכו מאותה פיסה כך שלא בזבזו פיסת עץ יפהפייה כדי להכין קערה אחת בלבד. איך עושים זאת על מחרטה, והאם יש שם לטכניקה? האם אתה זקוק לכלים מיוחדים או שיש דרך לעשות זאת עם סט אזמלים מחרטתי רגיל?

בובות קינון רוסיות * לא * עשויות מגוש עץ אחד. זהו מיתוס נפוץ אך שגוי.
אופס, לא התכוונתי לרמוז שהבובות הרוסיות הופכו מחתיכת עץ אחת, רק שהקערות משתלבות זו בזו בפערים קטנים למדי. אולי האנלוגיה של הבובות הרוסיות לא טובה במיוחד; האם עלי להסיר אותו?
בהתחלה לא הנחתי את זה. לקחתי את זה כהשוואה לאופן שבו הם ממוקמים יחד
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+7
bowlturner
2015-03-21 00:14:47 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הם מערכות ליבת קערה כאלה enter image description here

קניתי את זה ויש לו 4 סטים שונים של סכינים עבור קערות בגדלים שונים.

הם די יקרים וכל אחד מהם סט סכינים קונים בנפרד. אני אוהב את זה אבל אתה צריך קצת תרגול והם באמת לא למתחילים, אתה צריך להתאמן על הצמדת החסר למחרטה בצורה מאובטחת כי נעשה שימוש רב בכוח והיה לי קפיצה ריקה מיד מַחֲרָטָה. יש ענפים ודברים אחרים שונים בתוך חתיכת עץ גדולה שיכולים לגרום לקערה להיתפס וזה יכול להוות בעיה.

זה בדיוק סוג המערכת שחשבתי עליה. נחמד לקבל את המשוב ממישהו שבאמת השתמש בו; תודה!
#2
+4
BrownRedHawk
2015-03-20 23:32:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

נראה לי שאני זוכר כלי זמין ברוקלר וכדומה, שנקרא 'מערכת חלולה'. הוא כלל מנוחת כלי עם עמוד וסדרה של כלים מסוג סרגל מעוקל (תמונה כלי פרידה שיש בו קשת ארוכה וגדולה).

הנקודה של כלי זה הייתה כי עקומת הכלי. והגדרת ההודעה על שאר הכלי עשתה קצת ציר. זה איפשר לך לחתוך ו'חלק 'קערות מרובות משבלול יחיד.

למרבה הצער, לא הצלחתי למצוא את המוצר המדויק הזה באופן מקוון. הוא אכן קיים, ועם כלי חלול מעוקל, אני בטוח שתוכל להשיג פונקציה דומה.

עם זאת, מילת אזהרה: הפיכת 'חריץ' מעוקל לגוש מסתובב של עץ עשוי לספק הזדמנות נרחבת לכלי שלך לתפוס ולהיקשר בחלל. אנא היזהר.

מצאתי אותו! בדוק את זה כאן ב Woodcraft *

* לא תמיכה ביצירת עץ, רק המקום היחיד שזיהיתי אותו.

#3
+2
keshlam
2015-03-20 23:39:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

כן, ישנם כלים מיוחדים. ביסודו של דבר מדובר בחוט דק על פיר מעוגל, בתוספת מדריכים, כך שאתה מקדם אותו לאורך היקף המעגל. לאחר מכן חתכים את החסר בקערה ומופרדים בעבודה מהקטנה כלפי חוץ, ומתאימים מחדש את המדריך בין כל חלוקה.

זה אכן מניח שכל החסר המקונן יתחיל באותה עקמומיות פנימית וחיצונית, או שתקבל חריצים מעוקלים מרובים עם רדיוסים שונים ומדריכים מתאימים להם.

יש להניח אפשר לעשות משהו דומה בלי הכלי הזה, אבל זה יהיה יותר עבודה ו (כנראה) יותר עץ מבוזבז בין קערות.

תודה; שהכל הגיוני. האם יש שם גנרי לכלי ו / או הטכניקה?
אני חושב שהמונח שנקלעתי אליו היה כלי ליבת קערה


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...