שְׁאֵלָה:
דירוגי רעש של ציוד
Jasper
2015-03-18 22:10:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

האם יצרני כלי עבודה חשמליים העובדים בעץ מספקים ציוני רעש עבור הציוד שלהם בתרחישים שימושיים אופייניים?

כלי עבודה מעץ עשויים להיות רועשים מאוד. רמות רעש של 104 - 110 dB נמדדו בשימוש בעולם האמיתי. (תיאורטית, רמות הרעש אמורות להימדד מטר אחד ממקור הרעש. מטר אחד הוא 3 '3 3/8 ".) יש צורך בהגנה על שמיעה סביב רעשים כל כך חזקים.

הייתי מצפה מיצרני מאווררים, ציוד לאיסוף אבק ומכשירי הנשמה האחרים לספק דירוגי רעש באבנים. (1 sone = 40 dB. הכפלת מספר האותים זהה לזה עלייה של 10 dB, כך ש 0.25 sones = 20 dB, ו- 4 sones = 60 dB.)

בעבר עבדתי בחנות שבה הכלי הכי חזק היה vac shop: / בכנות, הדבר היה חיה ... אבל פלט DB בפועל על רוב הכלים משתנה על מה שאתה עושה עם הכלי. כְּלוֹמַר. הקצעת לוח צר רחב יוצר הרבה יותר רעש שמתקצב משהו בקו 2x4.
שאלתך לא ברורה לי. האם אתה שואל האם יצרני כלי העץ מעניקים דירוגי רעש בכלל, או שאתה מציע שהדירוגים שהם מספקים אינם מדויקים מכיוון שהדירוגים מחשיבים רק את המכונות עצמן ללא עומס (ולא חיתוך)? יתר על כן, האם אתה לא כולל ציוד לאיסוף אבק ומכונות אחרות לטיפול באוויר מהמטרייה של כלי חשמל לעיבוד עץ? כי אם לא, התשובה לשאלתך היא פשוט "כן".
כמה ביקורות השוואתיות מזכירות רמות רעש יחסית למספר משימות.
נניח שיש צורך בהגנה על שמיעה ואבק.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
#1
+4
Damon
2015-09-20 16:32:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יש כמה תפיסות מוטעות בשאלה שלך.

ראשית, sone אינו מתרגם ל- dB. לא בשום צורה. סון הוא דמות פסיכואקוסטית המנסה לדגמן את כמות אי הנוחות הנגרמת על ידי רעש. רעש גבוה יותר בתדרים אחרים (בדרך כלל נמוכים יותר), או אפילו באותם תדרים עם הרמוניות שונות עשוי מאוד להיות בעל דירוג סון נמוך משמעותית.

dB לעומת זאת תואם ישירות לעוצמת האות, כלומר כמה האנרגיה נמצאת בגל הקול. זה אולי לא מה שגורם לאי נוחות, אבל זה מה שקובע אם תאי שיער ניזוקו או לא, וכמה מהר (וזה מה שגורם ללקות שמיעה!).

ההצהרה "הגנה מפני שמיעה היא נחוץ ברמות אלה "(104-110 dB) גם הוא שגוי. יש צורך בהגנה על שמיעה ברמות נמוכות בהרבה כבר .
ההבדל החשוב בין רמות הקול בטווח של 80-90 dB לרמות בטווח 100-110 הוא שתוכלו (מדי פעם) לתמוך באחת למשך דקות ללא גרימת נזק קבוע ואילו האחר יגרום נזק קבוע תוך שניות.

לחשיפה ארוכת טווח הנמדדת בעשרות דקות ואף שעות (כמו שיהיה לך אחר הצהריים של עבודות עץ), שמיעה הגנה אינה אופציונלית או דבר הנחוץ רק ברמת הרעש הגבוהה ביותר.

עם זאת, זה באמת הופך להיות חסר חשיבות אם יש למכונה 90 או 95dB. בכל מקרה אתה זקוק להגנת שמיעה.

עכשיו כדי לענות (או לנסות לענות) על השאלה

לפחות באיחוד האירופי קיימים מחייבים רבים הגבלות על כל סוג של מכונה או כלי עבודה, הן לגבי הכמות המותרת של פליטת רעש והן חובה למדוד ולתעד את הרמות בפועל. ישנן מספר תקנות שונות לעבודה בפנים ומחוץ לעבודה ובעבודה מקצועית, ולכן בסך הכל זה כל כך מסובך שאדם ממוצע ללא תואר במשפטים לא יכול להיות בטוח.
לדוגמה, מכסחת הדשא שלי חייבת להיות תואמת לשנת 2005/88 / EG, האומרת כי היא עשויה שלא לעלות על 80dB, והיא חייבת להכיל מדבקה עם תעודה שאומרת שהיא לא. לעומת זאת, מכבש הבטון המשמש באתר הבנייה בהמשך הדרך, יכול להיות בעל 110dB אך עשוי לחרוג מכך באופן יוצא דופן ואינו זקוק למדבקת הסמכה, למרות שהיא משמשת באותה מידה חיצונית ( אבל זה סוג אחר של כלי, ולשימוש מקצועי).

כמו כן, מכיוון שרמת הרעש תלויה במה שאתה מזין למכונה, במכונות מסוימות יהיה רק ​​רעש "טיפוסי" או "סרק". דירוג, שאליו אתה יכול להוסיף לפחות 10dB אם לא 20dB בעת השימוש.

בפועל, המידע יכול להיות קשה למצוא (היית מצפה למצוא אותו גיליון הנתונים או הוראות הבטיחות הטכניות של כל מוצר). עם זאת, אתה יכול בדרך כלל למצוא את דירוג הרעש אם אתה משקיע קצת זמן בחיפוש. יצרנים זולים יעשו רק את המינימום הנדרש על פי החוק, יצרנים טובים יותר יעניקו לך שני דירוגים, האחד כאשר המכונה פועלת בטלה ואחד כאשר היא חותכת בעץ, וחלקם יציינו שולי שגיאה (בדרך כלל 3dB). p>

לדוגמא לקולט האבק שלי יש דירוג של 71dB +/- 3dB, נתב הצניחה שלי הוא 93dB +/- 3dB "בתנאים אופייניים" (זה תלוי באיזה סוג ביט, ובאיזה סוג עץ אתה להשתמש). זה בערך אותה רמת רעש כפי שמוגדר בדרך כלל למתקן דרגות תהלוכה הפועל בסרק.
נראה כי חלק מהיצרנים מצאו דרך חוקית להימנע מפרסום גלוי של דירוג הרעש (למשל, נראה כי אין שום דרך למצוא ציון רעש לסדרת Mafell Erika, שהיא המסור הכי טוב הידוע בכיתה המקצועית - מלבד בעלות על אחת וזחילה תחתיה כדי לקרוא את המדבקה הקטנה בתחתית).

אז, לסיכום, אמנם אולי לא תמצאו דירוג עבור המכונה האחת בה אתם מעוניינים, אך בוודאי תמצאו דירוג עבור מכונה דומה, אשר תהיה בערך באותו מגרש כדור.

#2
+3
BrownRedHawk
2015-03-19 00:34:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושב שהתשובה הכללית לכך היא "לא". אמנם אני בטוח שיש לכך כמה יוצאים מן הכלל (לא הצלחתי למצוא דירוג רעש של יצרנים בנתבים, מסורים חרביים או מסורים עגולים), בדרך כלל מקובל כי כלי חשמל רועשים, ויהיו רועשים באופן שונה בהתבסס על המשימה. בהישג יד.

עם זאת, ישנן קבוצות ביקורת ודיווחים של צרכנים העשויות להכיל מידע זה עבור מספר מוצרים נבחר. עם זאת, כשאני בודק כמה חשבונות בדוחות הצרכנים שלי, הצליל לא היה גורם שדורגו, מלבד ההערה התועה מדי פעם בנוגע לרעש.

ספקולציות: עד שיש איזושהי תקנה מדינתית או פדרלית מחייב את היצרנים לדרג ולהציג את רמות הרעש שלהם עבור ציוד, אני בספק שהם יעשו זאת.

יש לנו זוכה: "עד שלא תהיה איזושהי תקנה ממלכתית או פדרלית המחייבת יצרנים לדרג ולהציג את רמות הרעש שלהם עבור ציוד, אני בספק שהם יעשו זאת." הייתי מסכים להערכה זו ב 100%.
בהערה צדדית, האם אתה יכול לדמיין כמה משהו כזה עשוי לעלות ליישום לחברה? אני מקווה שאני בעסק 'הערכת רמת קול' אם זה יתגשם אי פעם.
#3
+3
PeterK
2015-09-20 10:55:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

יצרן כלי חשמל עשוי לספק מידע על רעש באופן וולונטרי, או מכיוון שהתקנות המקומיות מחייבות אותו לעשות זאת.

באיחוד האירופי, קבלת סימון CE מחייבת את המכונה. היצרן לספק את רמת לחץ הקול הפליטה הנמדדת אם היא עולה על 70dB (A). יש לציין נתונים אלה במדריך המוצר.

בשל האמור לעיל, אם כלי החשמל או מכונת העץ המדוברת נמכרים באזורך ובאיחוד האירופי (הסיכויים למותגים ידועים הם טוב, האיחוד האירופי הוא שוק של 500 מיליון איש), גרסת האיחוד האירופי למדריך למשתמש תהיה מקור טוב למידע רעש. לפעמים זה מוצג גם במפרט המוצר באתר האינטרנט של היצרן או המפיץ, בהתחשב בכך שהוא מאפיין חשוב של המוצר.

לדוגמא, המדריך של מקדחת הכוח של היטאצ'י שלי הנושא את הסימן CE מכיל המידע הבא:

הערכים הנמדדים נקבעו בהתאם ל- EN60745 והוכרזו בהתאם ל- ISO 4871.

מדוד לחץ קול משוקלל A: 93 dB (A)

אי וודאות KpA: 3 dB (A)

מדריכי האיחוד האירופי למשק בית מכשירים וכו 'לרוב יפרטו מידע רעש גם אם הוא נמוך מ- 70dB.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...