שְׁאֵלָה:
כיצד לחדד ידנית גלגל שחוק בצורה קשה?
SQB
2015-03-18 02:14:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

הרמתי כמה מטבעות בחנות יד שנייה מקומית. חלקם במצב תקין, אך חלקם במצב רע והיה צריך לחדד אותם מזמן.

ראיתי כמה סרטוני הדרכה ביוטיוב, אך אלה כוללים חריצים נקיים ונחמדים. שפשוט צריך קצת מגע. האם ניתן לבצע בידוד חידוד שחוק קשות? או שמא עלי פשוט לזרוק אותם, או להשאיר אותם עד שאשים יד על אמצעים מכניים?

קח אותם למקצוען להשחזה.
שְׁלוֹשָׁה תשובות:
ewm
2015-03-18 02:40:13 UTC
view on stackexchange narkive permalink

שמור עליהם! או שלח לי אותם :) אנשים רבים טוענים כי מטבעות ישנים עובדים טוב יותר מחדשים. יש צורך בכמה צעדים נוספים כדי להציל מטבע ישן.

הסר את החלודה, הזבל וכדומה. ואז השתמש באבני השחזה שלך וודא שהגב השטוח אכן שטוח (אם לנדבכים המדוברים יש גב שטוח).

אם קצה החיתוך נחתך, יהיה עליך לטחון את הקצה אחורה באופן שווה עד שהשבב נעלם.

אל תשכח לבדוק את עקומת ה'פנים 'של החרטום; חידוד או שימוש לרעה לא תקינים עשויים לדרוש ממך להשתמש בחידוד אבני החלקה כדי לתקן את כל הפגמים שנמצאו כאן.

בשלב זה, תוכל להלביש את הקצה ולחדד את הכלי כפי שהיית עושה עם כלי חדש.

jbord39
2017-01-10 07:05:06 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פשוט עברתי תהליך דומה מאוד. קניתי חבילה של חטיפי מיפר (ספרדית) ישנים מקרייגסליסט. ניסיתי לכופף אותם על האבנים אבל הפלדה הייתה קשה מדי ועבה ופשוט לקחה יותר מדי זמן. אחרי כשעה על איזמל אחד החלטתי לתת לטחנה. אתה יכול לעשות כמעט את אותו הדבר ביד אבל זה ייקח הרבה יותר זמן. לזמנך, כנראה שווה לך להוציא 50 דולר על מטחנת ספסל בגודל 6 אינץ '. רובם מגיעים עם גלגל מכל צד (לא תצטרך את המנה) ותוכל להחליף אותו בבד 6 "או כל דבר אחר. סוג גלגל השחזה. זה הופך את החידוש כל 15-20 דקות למהיר הרבה יותר בעת גילוף.

למרבה המזל לא היה להם כמעט חלודה על פני השטח. חלודה אדומה היא מה שצריך להיזהר מכיוון שזה יכול להיות בורות עמוקים יותר בלהב ממה שאתה יכול לחשוד. במקרה זה תוכלו להוריד מתכת משני הצדדים עד לקוות שתמצאו מרכז נקי מטחנת אבן. הייתי צריך לעשות זאת להב פלנר ישן שהיה מוכשר לי לאחרונה והפך אותו לאזמל משופע כפול.

אם אתה נקי מחלודה פנימית אני מציע להשתמש במטחנת ספסל כדי להגדיר את ההתחלה שִׁפּוּעַ. החזיק את הלהב הצידה והפוך את הידית כאילו היה מברג תוך נגיעה עדינה למטחנה. להיות סבלני. לך לאט. טובלים את הקצה במים ללא הרף. אם תשרוף את המתכת (חום שנוצר בגלל חיכוך) היא תשנה צבעים. הרוח אבודה, ואתה צריך לטחון עד הסוף.

כמו התמונה למטה:

gouge sharpening

המטרה היא שאחרי הפוליש שהשיפוע יהיה שטוח מתחילת השיפוע ועד לקצה החיתוך (ברור שהגולגול יהיה בעל עקומה אליו, אבל זה צריך להיות מחיתוך / שיפוע אחד לשני. , לא מתחילת השיפוע ועד הלהב). המשמעות היא שאור המוחזר יהיה עיקול מינימלי, ויהיה יותר כמו מראה שטוחה. ככל שיש יותר השתקפות של ההשתקפות, כך הכיפוף היה מכופף לעבר הקצה, מה שהופך שפוע יותר (או מורן) על הלהב. בעוד שניתן לרצות קצה מורן זה במצבים מסוימים, בדרך כלל כאשר נעשה זאת ללא כוונה (גם במקרה בתאונה בגלל השחזת שפוע שטוחה לקויה) האיכות אינה כל כך טובה.

ניסיתי להראות זאת למטה: bevels

צירפתי תמונה המציגה את הקישוטים על החריצים שחידדתי. הם לא שטוחים לחלוטין, אבל הם מקובלים (בעיניי):

reflections in gouges

אתה יכול לשים שארפ בכל רחבי הפינה כדי להפוך אותו ממש ברור לאן אתה מכה. למען האמת זה יהיה ברור בכל מקרה מכיוון שהמטחנה משאירה סימני מסלול למדי. אחר כך היכו אותו עם תרכובת מושחזת על גלגל או רצועה למשך מספר דקות, תוך צדדים מתחלפים עד שהקוטר הקטן בקצה הלהב יירד.

לפעמים אטחן את קצה הסומק אם המטבע. כבר רחוק, משאיר סוף עבה מאוד. ואז כשאני טוחן (כפי שמוצג בתמונה לעיל) אני אבדוק את עובי הקצה הזה כל הזמן כדי לוודא שאני טוחן בצורה אחידה לאורך רדיוס המטבע. המטרה היא לחתוך את הנקודה העמומה העבה בכל חלקי הלהב בו זמנית, מה שמרמז על טחינה אחידה. ככל שהקצה נהיה דק יותר ויותר הוא נהיה קל יותר וקל יותר לשרוף. טובלים אותו במים כל 1-2 שניות של טחינה, ברצינות !! זה מבאס לשרוף את המתכת ממש בסוף שיפוע טוב אחרת.

PSA: המעקמים שהנחתתי על ההגה נתנו לי תגובה עורית רעה על כל הידיים לאחור וסביב הפה שלי שם הנשמה הייתה (מוזרה). אני לא יודע אם זה היה פלדת הנדיום או מה. אבל רק ראש בראש משתמש בשרוולים ארוכים ובאוורור טוב.

אז האם אני צודק בסיום התשובה שלך מסתכם ב"אל תעשה את זה ביד, תשקיע במטחנת ספסל "?
@SQB: אתה יכול לעשות את זה ביד, אבל זה פשוט ייקח יותר זמן. מבחינתי לפחות, לעשות את אותו הדבר ביד לוקח בערך 2-3 שעות לכל שפוע. אין לי אבן חצץ נמוכה במיוחד; הנמוך ביותר שלי הוא ~ 600 אבן משחזת בארקנסו.
@SQB: זה באמת תלוי כמה מטבעות אתה צריך כדי להתפתח מחדש וכמה זמן אתה רוצה לבזבז על האבן. היו לי 5+ חריצים להתפתח מחדש. אחרי שביליתי כמה שעות על מטבע אחד בלבד (והשחזתי אותו בהצלחה) התחלתי לחשוב מה שווה הזמן שלי. במיוחד כי התכופפות כדי לשמור על הזווית הנכונה על אבן באמת פוגעת לי בגב.
@SQB: אתה יכול להשקיע במטחנת ספסל אבל זה לא נחוץ. מצא אבן השחזה גסה מאוד - היא יכולה להסיר הרבה מאוד מתכת במהירות רבה. עם מספר דקות של עבודה, חריטות, זוויות לא טובות וכו 'יוסרו. אז אתה יכול לעבור לשיטת ההשחזה הרגילה שלך. אני רק מזכיר זאת כך שאנשים לא מרגישים שהם חייבים להיות מטחנת. כמו דברים רבים בעיבוד עץ, השימוש בכלי המושלם הופך את אותה משימה לקלה ומהירה יותר, אך ישנן דרכים אחרות לעשות עור לחתול אם אין לך את הכלי המושלם הזה.
@jbor39 נסה לעבוד על משטח גבוה יותר (או התאמה דומה כלשהי); להציל את הגב !! הערה: אני לא רופא אבל הייתה לי אותה בעיה.
@ewm: תודה על ההצעה שאנסה לכוון את הספסל שלי. ציינתי שאותה שיטה עובדת עם אבנים זה פשוט לוקח קצת יותר זמן. במקרה שלי לא הייתה לי אבן השחזה גסה מאוד, אז אני אשקיע בדבר ולא משנה מה.
BrownRedHawk
2015-03-18 02:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בהנחה שהם פלדה מהירה (סביר להניח) המשתמשים בקובץ עדין מאוד ... והרבה סבלנות, אתה יכול להחליף את הכלי.

עקוב אחר אותו המגרש, והסר חומר עד שאין לא עוד מדדים.

אחרת הייתי משקיע במלטשת חגורה עליונה.

מה זה מדד? - ניסיתי למצוא אותו - הטוב ביותר שאני יכול למצוא הוא איות חלופי "פשיטה" שמתייחס ל"כשני משטחים במגע תופסים כתוצאה מריתוך קר ".
סופר כמו בריקים, צ'יפס, שריטות
אני חושב שהתכוונת ל"מרה ".


שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...