שְׁאֵלָה:
כיצד לתקן ביעילות סדק בקערה שהפכה
Brad
2015-03-19 08:35:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

לאחרונה הגעתי להחזיק קערת אדר מופלאה נהדרת אולם יש חסרון אחד. יש סדק קטן בערך באמצע הקערה. הסדק עובר במלואו מלמעלה למטה אך לא לגמרי משמאל לימין. הקערה לא עומדת להתפרק אבל אני חושב שאחרי זמן מה של הכנסת פרי לתוכה, או כמה שמשמשים כקערת הגשה לסלט הסדק יתפשט ונחלש.

האם ניתן להדביק זאת ו (נקודות בונוס) להדביק אותו בדבק בטוח למזון?

enter image description here

השתמשו במרק עץ.
שבע תשובות:
bowlturner
2015-03-19 17:45:28 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אני חושד שזה באמת לא יחמיר. עם זאת, מה שמקובל בדרך כלל הוא להשתמש באפוקסי. אם אתה רוצה להסתיר את הסדק והתיקון אתה יכול לערבב נסורת כלשהי, במקרה זה נסורת מייפל תהיה הטובה ביותר. כחלופה, אתה יכול לערבב כמה דברים צבעוניים אחרים כדי לגרום לזה לפוצץ. טורקיז טחון הוא בחירה נפוצה לכך.

כמובן שכל דבק או אפוקסי ישאירו קצת בלגן ויהיה צורך לנקות אותם. בסופו של דבר ייתכן שתצטרך לחדש את כל היצירה. אם זה המקרה, שמני אגוזים הם מזון בטוח וכך גם שעוות קרנובה, שהיא היפואלרגנית.

אלטרנטיבה נוספת למילוי מייפל או טורקיז תהיה שחורה או חומה כהה, כדי להתאים את הקווים האחרים (המסלולים?). עץ יפה, וצורת הקערה הפשוטה מציגה אותו יפה.
האם יש אפוקסי ספציפי שאני צריך לחפש? אני יודע שיש אפשרויות רבות כשאני הולך למעבר האפוקסי של לואס.
@Brad לצערי לא עשיתי את זה בעצמי. אני פשוט מכיר הרבה פונים שיש להם. אבל עשיתי חיפוש בגוגל 'אפוקסי לעץ' וקיבלתי הרבה מוצרים. אני מתאר לעצמי שמישהו מהם יעבוד, הייתי מחפש את אלה שטוענים שהם קלים יותר לעבוד איתם.
השתמשתי באפוקסי רגיל דו-חלקי בצבע שחור של מברשת אוויר כדי לתקן חורים וסדקים באלמון. הוא מטוס נקי יותר מכל עץ, אבל אני לא בטוח עד כמה הוא אוכל בטוח.
עירבבתי קפה עם גימור כהה, עובד טוב מאוד.
keshlam
2015-03-19 09:11:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אם זה היה שלי, אני חושב שאנסה מילוי אפוקסי כהה או מילוי מבוסס אפוקסי. או שהייתי מקבל את הסדק אבל מייצב אותו עם שיבוץ פרפר ... או פשוט מקבל את הסדק כחלק מדמות היצירה.

+1 לרעיון ההולנדי. נעשה כראוי, זה יכול להיות ממש מסודר.
האם תוכל להסביר את שיבוץ הפרפר עוד? עד כמה זה מעורב? האם אני זקוק למשהו מיוחד בכדי לעשות זאת?
שיבוץ פרפר על משטח מעוגל? זה הרבה נקודות התרברבות ממש שם. בראד, שיבוץ פרפרים הוא פיסת עץ בצורת פרפר שאתה יוצר לה שקע, המשתרע על הסדק ומייצב אותו. בדרך כלל אתה מכוון את גרגר ה'הולנדי 'בניצב לסדק שאתה מגשר בכוח. נעשה בצבע מנוגד אך משלים, זה יכול להיות תכונה כמו גם תיקון. תראה טלאים הולנדים על דיקט - שם לב אי פעם לחתיכות עץ מוזרות בצורת כדורגל? אלה הולנדים שהוכנסו כדי לתקן חור קשר.
אני חושב שזה בר ביצוע, אם כי לא קל .. שמור על זה מספיק קטן כדי שתוכל להתייחס למשטח הקערה כמישרד. מהדק את הקערה במקום, מהדק תבנית לקערה, ניתוב. מהדקים תבנית למלאי טלאי עבה משהו וגוזרים את התוספת. התאמה לניסיון, סמן צמתים עם שני המשטחים, הסר ושיוף / מסור להב עד קרוב לקווים אלה. דבק פנימה, ועוד הרבה שיוף כדי להתאים את הקצוות ולהגדיר את הקימורים. זה בסופו של דבר להיות משהו יותר כמו גילוף מאשר להסתובב, אמנם; אפוקסי כהה הוא כנראה הרבה יותר קל!
RedGrittyBrick
2015-03-20 19:58:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

פרנק האוארט עשה סרטון נהדר על האופן שבו הוא "תיקן" קערת עץ סדוקה.

קערת המייפל המחוספסת שהייתי רוצה לסיים אחר כך נסדקה . הסדק היה בזווית אנכית כשהקערה ישבה כרגיל. חתכתי את קטע הקערה עם הסדק על מסור הלהקה. ואז אני בונה יצירה מפולחת חדשה שתתפוס את מקומו של החלק. בחלק חדש זה אני ממשיך ברעיון דפוס השברון ומוסיף פרטים נוספים. אני נותן לענפי תבנית השברון על ידי הוספת חתיכות לסירוגין של ליבנה ועץ אגוז משני צידי התבנית. אני מוסיף גם טבעת אגוז בחלק העליון של הקערה, כך שלדפוס המפולח יש משהו למות בו. ואז אני מסיט את כל הקערה לחתיכה מוגמרת.

הוא עשה ממנה תכונה

enter image description here

היית צריך להיות שאפתן לעשות את מה שהוא עשה אבל זה עשוי לשמש השראה.

user2401
2016-06-26 04:39:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

בגלל גודל הסדק תיקון מכני יהיה הכי טוב כמו הפרפר או השיבוץ הנ"ל או במקום שאפוקסי יעבוד. לא הייתי מנסה להתאים צבע לאבק או פיגמנט מכיוון שהוא פשוט לא יתאים ויכול להיות סתם כואב בעין. אם אתה רוצה לצבוע את זה עבור עם שחור או איזשהו תערובת מתכתית. דבק CA, aka דבק סופר, כנראה לא יעבוד כאן - זה גדול מדי של סדק. לא הייתי עושה את זה על הקערה שלי. מילויו במילוי פערים או CA עבה כנראה יביא לבלגן, גם דבק CA שביר ואילו אפוקסי יכול להתגמש מעט עם תנועה עונתית. אני משתמש בדבק CA לסדקים בקו השיער, לא פתוחים, דרך סדקים. ולעולם לא תידחס את זה למקומו - יש סיבה שהוא מלכתחילה התפצל אז אל תכריח אותו בחזרה. (הצטמקות, תנועה עונתית, קרוב מדי לעצב, לחצים פנימיים וכו ')

עבור אפוקסי בדרך כלל כמעט כל אפוקסי של שני חלקים יעשה. בעזרת סרט כחול מדביקים את צד אחד של הסדק כדי שלא יישפך סתם כך. ולמלא. לאחר יבש הסר את הקלטת וקערת החול או לפחות את האזור המקומי וחידוש עם שמן מינרלי, שעווה או משולבת מאלה או שמן אגוזים. בום סיימת.

OSU55
2015-04-07 02:33:07 UTC
view on stackexchange narkive permalink

מכיוון שיהיה צורך לנקות את המשטח באופן ידני (לא על מחרטה), נסה דבק CA ולהדק אותו יחד. הרבה פחות בלגן מאפוקסי לניקוי. הדבק של CA יהיה בטוח לאחר הריפוי המלא.

בשביל מה מייצג CA?
ציאנואקרילט - מכונה גם דבק-על.
Dano0430
2015-04-07 07:19:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

אין מספיק נציג כדי להוסיף הערה, אך רוב הדבקים בטוחים למזון כאשר הם יבשים. חומרי הייבוש עשויים להכיל רעלים אך הם מתאדים והדבק המיובש בסדר. ברור שתרצו דבק אטום למים כאשר יבש כמו Titebond III

ללוחשת העץ יש פוסט טוב על זה

Ast Pace
2015-04-16 11:10:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ייתכן שתרצה להשיג את המגוון "מילוי פערים" של CA. זה נחמד ונזוף וצריך לחלחל יפה לתוך הריק בלי הרבה משדל וכמובן, כפי שהשם מרמז, זה ימלא את החסר. באופן אישי, לא הייתי מתעסק בהידוק אשר רק יפעיל לחץ מופרז על הדבק. אם הסדק הזה היה בקערה כשהסיבוב מכין אותו, הוא / היא בוודאי היו מדביקים אותו בצורה כזו. זה כנראה התפתח לאחר שהעץ המשיך להזדקן / להתייבש לאחר סיום הגימור. אתה רק מנסה להשיג משהו שיתקן את הפתיחה. אתה יכול למצוא את זה בחנויות הגדולות בעבודות עץ באינטרנט.שאלה ותשובה זו תורגמה אוטומטית מהשפה האנגלית.התוכן המקורי זמין ב- stackexchange, ואנו מודים לו על רישיון cc by-sa 3.0 עליו הוא מופץ.
Loading...